Szczecin: Dobiega końca budowa nowego stadionu. Pierwsze mecze już w sierpniu


2022.07.12
Autor: Bartosz Motorek, Urbanity.pl
Trwają już ostatnie prace wykończeniowe na budowie nowego Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Jeszcze kilka tygodni temu mówiono, że obiekt będzie w pełni gotowy na koniec czerwca, jednak wykonawca inwestycji przesunął oddanie stadionu na sierpień.

Pomimo, że z zewnątrz może się wydawać na gotowy, to jednak nadal prowadzone są prace na nowym szczecińskim stadionie. Generalny wykonawca budowy stadionu, na którym swoje mecze rozgrywać będą piłkarze Pogodni Szczecin, prowadzi ostatnie prace wykończeniowe, które są niezbędne do zakończenia całej inwestycji. Obiekt powstaje w miejsce wyburzonego Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera.

Spółka Stadion Szczecin Korporacja Budowlana Doraco kończy realizację inwestycji. Obecnie trwa montaż balustrad, ogrodzeń wydzielających sektory, wykonywane są posadzki, trwa malowanie. Instalowany jest osprzęt sanitarny, prowadzone są prace przy instalacjach teletechnicznych, wentylacji i instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Ponadto trwa montaż elementów systemu identyfikacji wizualnej. Z kolei na zewnątrz stadionu prowadzone są prace przy zagospodarowaniu terenu.

Przypomnijmy, że budowa nowego stadionu w Szczecinie rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku. Obiekt składa się ze zwartej, jednopoziomowej widowni dla 20 000 widzów pod dachem i zamknięty jest w tzw. „czarnej bryle”, tj. otoczony nowoczesną fasadą z czarnej siatki. To będzie dziesiąty stadion w Polsce pod względem pojemności.

Trybuna północna nowego stadionu, która składa się z pięciu kondygnacji, mieści w sobie pomieszczenia techniczne, administracyjne, dziennikarskie, loże VIP, centrum operacyjne, szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej zawodników.

W ramach inwestycji powstało także 7 boisk treningowych oraz centrum szkolenia. Nadzór nad realizacją, której koszt wyniósł 364 mln zł., sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Stadion ma być gotowy w sierpniu br.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.