W Szczecinie oddano do użytku jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie


2022.09.27
Autor: Piotr Maślak
Szczecin ma oficjalnie nowy stadion. Zakończyła się się budowa miejskiego stadionu im. Floriana Krygiera przy ulicy Karłowicza, którego uroczyste otwarcie nastąpi 1 października. Koszt inwestycji wyniósł ponad 360 mln zł.

Oddany został do użytku powstający od trzech lat stadion miejski w Szczecinie o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 15 000 mkw. Generalny wykonawca inwestycji przekazał miastu gotowy do użytkowania obiekt w drugiej połowie sierpnia br. Oficjalne otwarcie nastąpi w sobotę, 1 października meczem piłkarskim PKO BP Ekstraklasy Pogoni z Lechią Gdańsk. Na trybunach zasiądzie komplet publiczności, czyli prawie 22 000 kibiców.

Nowy stadion w Szczecinie jest siódmym pod względem wielkości stadionem w Polsce. Jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie składa się z czterech krytych trybun, na których może zasiąść około 22 000 kibiców. Północna trybuna stadionu składa się z pięciu kondygnacji, na których znajdują się m.in. szatnie, siłownia, a także pomieszczenia odnowy biologicznej. W tej części szczecińskiego obiektu znajduje się administracja i biura klubu, zaplecze z pomieszczeniami dla mediów oraz centrum zarządzania i dowodzenia obiektem.

W ramach inwestycji powstało ponadto Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży z 5 boiskami treningowymi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 364 milionów złotych. Generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Stadion Szczecin Korporacja Budowlana Doraco sp. z o.o. sp. j., a nadzór nad realizacją inwestycji sprawowała spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie sp. z o.o.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.