Stadion miejski w Szczecinie zostanie zmodernizowany

2012.11.29

Miasto Szczecin przeznaczy 21,5 mln zł na modernizację stadionu klubu Pogoń. Prezydent Piotr Krzystek zapowiedział także, że do 2020 roku nie będzie nowego stadionu.

"Podjęcie decyzji poprzedziła analiza. Konsultowałem się w tej sprawie z prezydentami miast, w których powstały nowe stadiony, a także z przedstawicielami branży budowlanej i środowisk sportowych. W ocenie moich rozmówców budowa nowego stadionu teraz, to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne" - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami Krzystek. "Nie możemy liczyć, iż sytuacja gospodarcza zmieni się w najbliższym czasie, budowę nowego stadionu powinniśmy przesunąć poza 2020 rok" - powiedział.


Według założeń w roku 2013 wykonana zostanie niezbędna dokumentacja i rozpoczną się pierwsze prace modernizacyjne.

Źródło: PAP

Komentarze


 • ja
  Gość
  2012-11-29 14:48:47
  mysle ze ma racje taki stadion nie oplaca sie w miastach wiekszych ktore maja bogatszych mieszkancow i lepsze kluby (Warszawa, Wroclaw, Poznan) więc jak miałoby się to opłacać w Szczecinie?

 • bobek
  Gość
  2012-11-29 15:30:11
  Moim zdaniem powinno się w Szczecinie wybudować nowy stadion, ale nie tak duży jak w poznaniu czy wrocławiu... raczej coś na wzór kielc/gliwic na 15-20tys max i nie tak rozchuchany jak stadiony na euro za grube miliony tylko coś prostego i funkcjonalnego; To co się wpompuje w modernizację to wywalona kasa... ktoś za takie marnotrawienie publicznych pieniędzy powinien beknąć bo jest to zwyczajna niegospodarność; Obecny stadion jest takim "gniotem" że nic tylko zamknąć i oprowadzać turystów po reliktach PRLu... i modernizacje tu nic nie pomogą;

 • Bono1989
  Użytkownik
  2012-11-29 23:04:17
  Jestem za modernizacją ale taką konkretną... Zadaszenie trybun, wymiana siedzisk, cała infrastruktura (parkingi dojścia itp.) jakaś wieża TV... To by było ok. Ale jak wymienią tylko krzesełka to lipa. Na niby jest tam w planie coś więcej ale zobaczymy jak z realizacją.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.