Ruszy realizacja Czarnej Perły w Szczecinie


2016.06.27
Autor: Urbanity.pl
Nic nie stoi już na przeszkodzie w realizacji budynku apartamentowo-biurowego Czarna Perła, który powstanie przy alei Niepodległości w Szczecinie. Inwestor otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę, a pierwsze prace budowlane rozpoczną się w lipcu.

Budynek Czarna Perła (Black Pearl) przy al. Niepodległości będzie obiektem kaskadowym, a w najwyższej części sięgał będzie ośmiu kondygnacji. Łącznie w budynku przewidziano 68 mieszkań o metrażach od 40 do 100 metrów kwadratowych. Parter i pierwsze piętro zostaną zagospodarowane pod lokale biurowo-usługowe. Pod obiektem znajdzie się hala garażowa na 90 miejsc parkingowych.

Inwestorem jest spółka Idea-Inwest, która dysponuje już pozwoleniem na budowę, uprawomocnionym 20 czerwca br. Obecnie na działce pod dawnym Barze Extra znajduje się parking, który właśnie jest likwidowany. Pierwsze prace budowlane ruszyć mają jeszcze w lipcu.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Dedeco. Wartość inwestycji wynosi 30 mln zł. Oddanie do użytku Czarnej Perły planowane jest w 2018 roku.

Komentarze


  • Frank
    Gość
    2016-07-11 16:04:38
    No i kolejne paskudztwo będzie....

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.