Kusocińskiego w Szczecinie z pozwoleniem na użytkowanie

2017.03.14

Pierwszy etap szczecińskiej inwestycji Budnex przy ul. Kusocińskiego uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. W położonym w śródmieściu osiedlu docelowo powstaną cztery budynki wielorodzinne ze 175 lokalami. Nowi właściciele już odebrali klucze do pierwszych mieszkań.

Inwestycja przy ul. Kusocińskiego to pierwszy projekt, który gorzowska firma Budnex zrealizowała w stolicy pomorza zachodniego.

Na swój debiut w Szczecinie wybraliśmy lokalizację, która od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z tego powodu, prócz budynku, który właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie, równolegle przy ul. Kusocińskiego realizujemy trzy kolejne. Do końca roku w tej lokalizacji oddamy jeszcze 122 mieszkania. Większość z nich została już sprzedana


- mówi Krzysztof Nuckowski, prezes Budnex.

Po sąsiedzku, przy ul. Lewandowskiego deweloper realizuje jeszcze jedną inwestycję ze 119 mieszkaniami. Ten budynek zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2018 roku.

Kusocińskiego to wielorodzinny kompleks mieszkalny, zlokalizowany zaledwie kilka minut drogi od Bramy Portowej i ścisłego centrum Szczecina. Inwestycja składać się będzie z czterech 6 kondygnacyjnych budynków, w którym znajdą się mieszkania jedno dwu, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 34 do 75 mkw. Do lokali przynależą balkony, a część parterowych mieszkań ma własne ogródki. W podziemiach budynków znajdą się jedno i dwustanowiskowe garaże oraz komórki lokatorskie. Dodatkowo inwestor przewidział miejsca parkingowe po obu stronach drogi wewnętrznej komunikującej zespół z ulicą Kusocińskiego oraz plac zabaw na terenie osiedla.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • gryfita
  Gość
  2017-04-03 19:59:10
  Beznadziejna architektura, szkoda tak pięknego terenu na taką zabudowę.

 • AND
  Gość
  2017-08-13 17:59:16
  Budnex nie przestrzega postanowień aktów notarialnych. Pierwszy budynek, mieszkania przekazane lokatorom zgodnie z terminem w połowie grudnia 2016. Zgodnie z podpisanymi aktami notarialnymi deweloper Budnex miał termin ostateczny do końca maja 2017 przenieść własność lokali mieszkalnych na jego nabywców. Budnex skutecznie bezprawnie uchyla się od tych czynności do dnia dzisiejszego. Kupicie mieszkanie i nie wiecie kiedy staniecie się jego właścicielami. Banki będą was ścigać i będziecie płacić bankom większe opłaty.

 • AND
  Gość
  2017-08-13 19:22:43
  Balustrady balkonów mocowane są na kotwy ocynkowane, nie posiadające atestów dopuszczających do stosowania na zewnątrz budynku i jako takie nie powinny być stosowane. Budnex stosuje kotwy niezgodne z dokumentacją budowlaną w tak ważnych z uwagi na bezpieczeństwo elementach konstrukcyjnych. Jedyne dopuszczone przez producentów i przepisy kotwy do tego celu posiadające wymagane certyfikaty powinny być z stali kwasoodpornej co łatwo sprawdzić przykładając magnez. Prawidłowe kotwy z stali kwasoodpornej A4 nie przyciągają magnesu
  Stosowane. Możecie to sami sprawdzić.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.