Kolejne terminy związane z realizacją wieżowca Hanza Tower

2015.06.16

Po tym, jak na placu budowy przy al. Wyzwolenia w Szczecinie, pojawili się robotnicy, pojawiła się nadzieja, że wreszcie dokończona zostanie budowa wieżowca Hanza Tower, którego inwestorem jest firma J.W. Construction, należąca do Józefa Wojciechowskiego.

Jak się okazuje, ruch na budowie w miejscu po dawnej fabryce odzieżowej Dana, związany jest z końcem budowy hotelu w miejscu przedwojennego domu handlowego - podaje serwis internetowy 24Kurier.pl. Wznowienie prac pod budowę budynku wysokościowca Hanza Tower ma nastąpić pod koniec lata bieżącego roku.

Hanza Tower powstaje na działce pomiędzy al. Wyzwolenia, a ulicą Odzieżowa i Placem Wincentego Witosa w dzielnicy Śródmieście-Północ w Szczecinie. 28-kondygnacyjny budynek ma mieć około 54 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 21 tys. mkw. powierzchni zostanie przeznaczonej pod biura, a niecałe 18 tys. mkw. pod lokale handlowo-usługowe.

Inwestorem obiektu jest firma J.W. Construction, a projekt architektoniczny odpowiada pracownia Urbicon. Wykonawcą inwestycji jest firma Fabet Konstrukcje.

Źródło: 24Kurier.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.