Kępa Parnicka ma się zamienić w perłę Szczecina. Deweloper ma pozwolenie na budowę apartamentowca

2021.02.09

Apartamenty z widokiem na rzekę, ogólnodostępny deptak z kafejkami oraz przystań - tak prezentuje się najnowsza inwestycja firmy Siemaszko w Szczecinie. Deweloper jest już gotowy do rozpoczęcia realizacji projektu.

Firma deweloperska Siemaszko dysponuje już pozwoleniem na budowę pierwszego etapu inwestycji mieszkalno-usługowej na Kępie Parnickiej w Szczecinie. Według zapowiedzi dewelopera ma to być najpiękniejsze miejsce w mieście.

Kompleks apartamentowy z częścią handlowo-usługową w parterze powstanie na przemysłowej działce o powierzchni 12 600 metrów kwadratowych pomiędzy ulicami Heyki, Składową i Bulwarem Elbląskim. Nowe budynki przypominać mają dalekomorskie wycieczkowce, a przyszłych mieszkańców skusi z pewnością widok na rzekę i miasto oraz tarasy przypominające pokłady statków.

Inwestycja, która powstanie naprzeciwko Dworca Głównego docelowo zaoferuje około 500 mieszkań, z czego w pierwszym etapie wybudowanych zostanie 246 w budynkach usytuowanych najbliżej wody. W ofercie znajdują się lokale o zróżnicowanych metrażach od 30 d0 97 mkw. Do każdego mieszkania przewidziano miejsce garażowe w kondygnacji podziemnej lub na parterze.

W ramach budowy kompleksu na Kępie Parnickiej zrewitalizowane zostanie również nabrzeże, gdzie zaplanowano ogólnodostępny deptak oraz przystań dla około 30 jednostek z dwoma przyczółkami i pływającymi pomostami. W części parterowej budynków powstaną kafejki i lokale usługowe.

Za projekt architektoniczny odpowiada Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina. Budowa I etapu inwestycji ruszyć ma wiosną bieżącego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Apartamentowce na Kępie Parnickiej, Federacyjne Biuro Architektoniczne, Siemaszko

Komentarze


  • Szcz
    Gość
    2021-02-11 21:31:01
    Ciekawa inwestycja, szkoda że znów stosunkowo niskie obiekty zajmujące sporo miejsca, które można by zagospodarować zielenią tak potrzebna w mieście.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.