Kępa Parnicka ma się zamienić w perłę Szczecina. Deweloper ma pozwolenie na budowę apartamentowca


2021.02.09
Autor: Urbanity.pl
Apartamenty z widokiem na rzekę, ogólnodostępny deptak z kafejkami oraz przystań - tak prezentuje się najnowsza inwestycja firmy Siemaszko w Szczecinie. Deweloper jest już gotowy do rozpoczęcia realizacji projektu.

Firma deweloperska Siemaszko dysponuje już pozwoleniem na budowę pierwszego etapu inwestycji mieszkalno-usługowej na Kępie Parnickiej w Szczecinie. Według zapowiedzi dewelopera ma to być najpiękniejsze miejsce w mieście.

Kompleks apartamentowy z częścią handlowo-usługową w parterze powstanie na przemysłowej działce o powierzchni 12 600 metrów kwadratowych pomiędzy ulicami Heyki, Składową i Bulwarem Elbląskim. Nowe budynki przypominać mają dalekomorskie wycieczkowce, a przyszłych mieszkańców skusi z pewnością widok na rzekę i miasto oraz tarasy przypominające pokłady statków.

Inwestycja, która powstanie naprzeciwko Dworca Głównego docelowo zaoferuje około 500 mieszkań, z czego w pierwszym etapie wybudowanych zostanie 246 w budynkach usytuowanych najbliżej wody. W ofercie znajdują się lokale o zróżnicowanych metrażach od 30 d0 97 mkw. Do każdego mieszkania przewidziano miejsce garażowe w kondygnacji podziemnej lub na parterze.

W ramach budowy kompleksu na Kępie Parnickiej zrewitalizowane zostanie również nabrzeże, gdzie zaplanowano ogólnodostępny deptak oraz przystań dla około 30 jednostek z dwoma przyczółkami i pływającymi pomostami. W części parterowej budynków powstaną kafejki i lokale usługowe.

Za projekt architektoniczny odpowiada Federacyjne Biuro Architektoniczne ze Szczecina. Budowa I etapu inwestycji ruszyć ma wiosną bieżącego roku.

Inne wiadomości o Osiedle Nowa Przystań, Federacyjne Biuro Architektoniczne, Siemaszko

Komentarze


 • Szcz
  Gość
  2021-02-11 21:31:01
  Ciekawa inwestycja, szkoda że znów stosunkowo niskie obiekty zajmujące sporo miejsca, które można by zagospodarować zielenią tak potrzebna w mieście.

 • M.G.
  Gość
  2022-06-19 23:50:35
  Projekt interesujący ale jak z dojazdem do centrum? Mostem Długim? A może ..kajakiem?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.