Budynek przy Żołnierskiej służył będzie Prokuraturze Rejonowej Szczecin-Zachód

2015.06.19

Firma Skanska została wybrana na generalnego wykonawcę przebudowy obiektu przy ulicy Żołnierskiej w Szczecinie na potrzeby Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód i centralnego archiwum jednostek prokuratury okręgu szczecińskiego. Umowa o wartości prawie 13 mln zł netto podpisana została 17 czerwca br.

Nowy budynek Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód oraz archiwa, magazyny i pomieszczenia przystosowane do działań pracowników instytucji mieścić się będzie na działce przy ulicy Żołnierskiej. Przebudowywany obiekt został wzniesiony jeszcze przed wojną, ale przez lata był zaniedbany i nieużytkowany.

W ramach podpisanego kontraktu - firma Skanska - zachowa istniejącą formę obiektu, jednak poprzez zastosowane współczesne detale, budynek nabierze nowoczesnego charakteru. W części piwnicznej mieścić się będzie magazyn dowodów rzeczowych oraz archiwa wraz z pomieszczeniami dla osób zatrzymanych. Parter budynku zostanie zaadaptowany pod pokoje, w których przyjmowani będą interesanci, w tym portiernia, poczekalnia oraz biuro podawcze.

W nowej placówce Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód powstaną także pokoje obsługi, sale przesłuchań oraz część archiwum. Na pierwszym oraz drugim piętrze znajdą się pokoje wydziału dochodzeniowego i śledczego. Na poddaszu mieścić się będą pomieszczenia dla informatyków, serwerownia oraz nowoczesna sala konferencyjna na 110 osób.

Docelowo budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz dwie, które znajdą się pod obiektem. Całkowita kubatura nowej prokuratury wyniesie ponad 20 tys. m3.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.