Zaglądamy na budowę inwestycji Słowackiego 7 w Poznaniu [ZDJĘCIA]


2022.07.05
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
W centrum Poznania trwa realizacja kameralnej inwestycji wielorodzinnej Słowackiego 7, której budowa jest już na mocno zaawansowanym etapie.

Niespełna od roku trwa budowa inwestycji przy ulicy Słowackiego 7 w centrum Poznania. Projekt spółki Proxin powstaje w otoczeniu historycznej zabudowy, około 10 minut spacerem od Starego Rynku.

Na budowie kameralnego budynku gotowy jest już stan surowy segmentu A, a także montaż stolarki okiennej oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych budynków B i C. Prowadzone są prace związane m.in. wykonywaniem izolacji balkonów. Wkrótce wykonawca przystąpi do termoizolacji samych budynków.

Słowackiego 7 to obiekt składający się z trzech segmentów z arkadowymi podcieniami zastosowanymi w charakterystycznych miejscach, które nawiązują do architektury dzielnicy Jeżyce. Inwestycja składa się z 61 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 31 do 89 mkw. w układach 2-, 3- i 4-pokojowych. Niektóre z lokali będą posiadały tarasy, a pozostałe balkony. Parter został zagospodarowany pod 10 lokali usługowych z dużymi przeszkleniami.

Przyszli mieszkańcy inwestycji przy Słwackiego 7 będą mieli do dyspozycji halę garażową, komórki lokatorskie, boksy rowerowe oraz rowerownię. Na froncie zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.

Realizacja poznańskiego projektu spółki Proxin ma się zakończyć do końca lutego 2023 roku.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2022-07-05 12:39:15
  Lepsze niż wysokościowiec w pobliżu jeżyckich willi, aczkolwiek i tak szkoda, że dzielnica traci swój charakter sukcesywnie od lat.

 • Min
  Gość
  2022-07-05 14:45:54
  Odległość wznoszonych budynków od pobliskich kamienic secesyjnych jest przerażająco mała. Znikają one z pola widzenia.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.