W ścisłym centrum Poznania powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa


2021.07.26
Autor: Urbanity.pl
Proxin Investment oficjalnie zaprezentował swój nowy projekt mieszkaniowy w centrum Poznania - Słowackiego 7. Rozpoczęły się pierwsze prace budowlane.

Słowackiego 7 w Poznaniu będzie kameralnym budynkiem wielorodzinnym z rozbudowaną częścią handlowo-usługową w parterze. Obiekt składał się będzie z trzech segmentów.

W 6-kondygnacyjnym budynku zaplanowano 61 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 92 metrów kwadratowych i w układach od kawalerek po lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Przyszli mieszkańcy inwestycji przy Słowackiego będą mieli do dyspozycji również podziemną halę garażową, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe. Wybranie mieszkania będą posiadały tarasy, a pozostałe lokale balkony.

W parterze budynku zaplanowano 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym. W ramach inwestycji Słowackiego 7 powstanie także mała architektura, strefa zieleni i relaksu. Projekt zakłada również nergooszczędne instalacje oświetlenia części wspólnych czy zielone dachy.

Architektura obiektu łączy w sobie cechy architektury współczesnej widocznej przy ulicy Roosevelta oraz klasycznej. Rozdrobnienie i artykulacja elewacji, podział na mniejsze bryły, podkreślanie partii cokołowej i dachowej to zabiegi, które – mimo współczesnej formy – mają szanować historyczną zabudowę. – mówi Szymon Januszewski, z pracowni architektonicznej Insomia.

Deweloper zachowa także stare drzewo rosnące na froncie terenu od kilkudziesięciu lat.

Rozpoczęły się pierwsze prace realizacyjne.

Komentarze


 • Ist
  Gość
  2021-07-26 21:12:42
  Super, będą mieszkania na wynajem.

 • Ekolog
  Gość
  2021-07-27 14:49:36
  Deweloper zachowa jedno stare drzewo. W rok po zakończeniu budowy uschnie.

 • Stylista
  Gość
  2021-07-27 15:51:27
  Tak miasto i władza dba o nas i powietrze ze buduja dla nas miejsca postojowe i piekny parking buforowy pieknie az sie chce zuc w poznaniu za rok lub dwa podnieść trzeba opłatę za postój i tak sieb tu nas zyje

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.