W pobliżu jeziora Maltańskiego powstanie osiedle z własnym boiskiem wielofunkcyjnym i strefą relaksu


2022.12.06
Autor: Piotr Maślak
Wyłoniony został generalny wykonawca inwestycji Lune de Malta na poznańskim Nowym Mieście, którego deweloperem jest francuska firma Bouygues Immobilier Polska. Unibep zakończy budowę osiedla w pobliżu jeziora Maltańskiego w 2025 roku.

Głównymi atutami inwestycji francuskiego dewelopera ma być lokalizacja, a także oferta rekreacyjno-sportowa. Lune de Malta powstaje 14 minut spacerem od Jeziora Maltańskiego i posiadało będzie własne boisko wielofunkcyjne oraz strefę relaksu.

Firma Bouygues Immobilier Polska wybrała Unibep na generalnego wykonawcę osiedla na poznańskim Nowym Mieście, przy ul. Milczańskiej. Projekt składa się z 226 mieszkań, z których największe będą miały powierzchnię 117 metrów kwadratowych z wyjściem na taras na dachu. W ofercie znajdują się lokale o zróżnicowanych układach, od 1 do 4 pokoi. W oidzuemnej hali garażowej zaplanowano miejsce dla 334 aut.

Inwestycja posiadała będzie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym logotermy umożliwiające ograniczenie zużycia energii i dające mieszkańcom kontrolę nad regulacją oraz sposobem korzystania z ciepła, czy windy z możliwością funkcji odzyskiwania energii. Na dachu pojawi się zieleń ekstensywna, a na zewnątrz – stacja ładowania samochodów elektrycznych. Wśród udogodnień zaplanowano specjalne boksy na rowery w hali garażowej, wózkownie i stojaki na rowery. Całość będzie monitorowana.

W ramach osiedla Lune de Malta wybudowana zostanie zielona strefa relaksu z blisko setką drzew, boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Budowa inwestycji zostanie ukończona w II kwartale 2025 roku

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2022-12-06 16:51:39
  betonoza

 • seba
  Gość
  2022-12-07 08:14:13
  pokaz mi miasto które nie ma betonozy
  a ty pewnie mieszkasz w lesie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.