Panattoni rozwija segment City Logistics. W Poznaniu powstanie nowy park logistyczny


2022.09.12
Autor: Bartosz Motorek
W sąsiedztwie miejskiego stadionu i zaledwie 7 kilometrów od centrum Poznania powstanie nowy park logistyczny w ramach segmentu City Logistics od firmy Panattoni.

W zachodniej części Poznania powstanie drugi miejski park logistyczny w stolicy Wielkopolski od firmy Panattoni. Inwestycje z segmentu City Logistics charakteryzuje m.in. doskonały dostęp do całej infrastruktury.

Położenie niedaleko autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S5 i S11 daje możliwość rozwoju lokalnym przedsiębiorstwom, które uzyskają bardzo dobre połączenie z większością krajowych i zagranicznych rynków. Układ budynku umożliwia lokalizację modułu biurowo-socjalnego po jednej stronie hali, a bramę z poziomu "0" oraz doki po drugiej stronie. O nowoczesności parku świadczy również możliwość wynajęcia minimalnych modułów wielkości ok. 2000 m kw. Wszystko to sprawia, że City Logistics Park Poznań II to kluczowa inwestycja dla regionu i kolejne miejsca pracy. – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

City Logistics Park Poznań II dostarczy na poznański rynek 12 000 mkw. powierzchni do wynajęcia, przy minimalnych modułach na poziomie około 2 000 mkw. Inwestycja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, poprzez zastosowanie technologii ograniczającej zużycie wody, energii i zmniejszyć emisję CO2. W parku powstaną zielone strefy, ekologiczne meble, a także zostaną nasadzone krzewy i prawie 200 drzew.

Oprócz stref relaksu pracownicy skorzystają z nowoczesnych biur zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza oraz dostępu do światła dziennego – wszystko zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.