Nowy biurowiec na mapie Poznania. Za projekt odpowiada biuro JEMS Architekci


2023.04.21
Autor: Piotr Maślak
Przy ulicy Wujka 9 rozpoczęła się budowa nowoczesnego biurowca, który stanie się główną siedzibą dla wszystkich spółek Grupy MJG. Projekt architektoniczny inwestycji powstał na deskach pracowni JEMS Architekci.

Biurowiec Wujka 9 będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem biurowo-usługowym, który łącznie zaoferuje około 3 200 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia, z czego 2 600 mkw. to biura, natomiast pozostałe 700 mkw. przestrzeń handlowo-usługowa, ulokowana w parterze. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum Poznania, na działce przy ulicy Wujka 9 w dzielnicy Wilda.

Nowy budynek biurowy stanie się główną siedzibą dla wszystkich spółek Grupy MJG, która planuje tym samym rozszerzyć swoją działalność o projekty deweloperskie, czyli wynajem powierzchni biurowej i usługowej. Firma w 2020 roku zleciła renomowanej pracowni architektonicznej JEMS Architekci, wykonanie projektu biurowca w Poznaniu. W dniu 11 kwietnia br. podpisana została umowa z firmą Budimex, która została generalnym wykonawcą inwestycji.

Prace budowlane na działce przy ulicy Wujka 9 potrwają 14 miesięcy, a to oznacza, że biurowiec zostanie ukończony do czerwca 2024 roku.

W parterze budynku inwestor planuje otworzyć kolejny sklep własnej sieci winnych sklepów Vininova oraz drugi punkt specjalistycznych włoskich delikatesów Peretti. Ponadto w budynku mieścił się będzie także koncept restauracyjny oraz wine-bar, oferujący szeroki wybór win.

Komentarze


  • Gi
    Gość
    2023-04-22 23:37:35
    Jemsi trzymają zawsze poziom.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.