Rusza budowa kompleksu w jednej z najbardziej prestiżowych i najważniejszych lokalizacji w Gdyni


2021.03.24
Autor: Urbanity.pl
Poznaliśmy wykonawcę drugiego etapu inwestycji Waterfront w Gdyni, która powstaje w najatrakcyjniejszym miejscu w mieście.

Gdynia Waterfront to ogromna inwestycja o charakterze wielofunkcyjnym, która docelowo zlokalizowana będzie na działce o powierzchni 3,6 ha pomiędzy ulicami: Hryniewickiego, Washingtona i Skwerem Kościuszki. Inwestorem kompleksu jest firma Vastint.

W drugim etapie inwestycji powstaną budynki biurowo-usługowe oraz mieszkalne z podziemną halą garażową. Ta część kompleksu mieściła się będzie u zbiegu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego w Gdyni. Waterfront II zaoferuje ponadto liczne lokale usługowe, hotel, przestrzeń konferencyjną oraz SPA, a także obiekty użyteczności publicznej, w tym kino. Ważną częścią kompleksu będą pasaże z ogólnodostępnym skwerem. Łączna powierzchnia tej części inwestycji w Gdyni to 75 000 metrów kwadratowych.

Generalnym wykonawcą została firma Budimex, która rozpocznie prace 24 marca, a ich finał zaplanowano na 23 maja 2023 roku. Wartość podpisanej umowy z wykonawcą II etapu wynosi ponad 41 mln euro netto, czyli około 190 mln zł.

Za projekt architektoniczny odpowiada warszawa pracownia JEMS Architekci.

Komentarze


 • Gosc
  Gość
  2021-03-24 15:38:23
  W tak pięknym miejscu w Gdyni przydało by się nowe z Prawdziwego Zdążenia Oceanarium

 • ZSUEDAT
  Gość
  2021-03-24 19:45:19
  Wizualizacja to BADZIEW jak dworzec Gdynia Gówna Osobowa

 • Washingtona... Okej
  Gość
  2021-03-24 21:03:34
  Jak zwykle sprzedadzą na osiedla zamiast port rozbudować i miejsca pracy tworzyć. A ja na chylonii dalej klepisko pod blokiem mam i szczalnię.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.