Jest zgoda na Gdynia Waterfront II

2019.06.10

Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa drugiej części kompleksu Waterfront w Gdyni. Inwestorem jest firma Vastint Poland.

Vastint Poland dysponuje już pozwoleniem na budowę pierwszej części kompleksu Gdynia Waterfront II. Inwestycja powstanie w obrębie ulic Waszyngtona, Hryniewickiego i Jana Pawła II.

W I etapie Gdynia Waterfront II wybudowane zostaną cztery budynku z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej na poziomie 44 000 mkw. Według projektu pracowni JEMS Architekci, wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona zaplanowano dwa biurowce o łącznej powierzchni 14 500 mkw., natomiast w drugiej linii zabudowy dwa budynki mieszkalne, w których znajdzie się 126 mieszkań. Prace budowlane mają ruszyć wiosną 2020 roku.

Nowa inwestycja Vastint Poland to kontynuacja oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu Waterfront, w którym wybudowano zespół dwóch budynków o charakterze biurowo-hotelowym.

Gdynia Waterfront II docelowo zaoferuje 80 000 mkw. powierzchni mieszkalno-biurowo-usługowej na terenie czterech hektarów. Pierwszy etap to wspomniane cztery budynki - dwa biurowe i dwa mieszkalne, natomiast drugi etap inwestycji to budynek biurowy, lokale usługowe, hotel z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino.

Zaczynamy od zabudowy fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II. Przed nami kilkumiesięczna procedura wyboru generalnego wykonawcy. Realizacja budynków od strony Skweru Kościuszki wystartuje z rocznym opóźnieniem. Aktualnie pracujemy nad projektem architektonicznym zabudowy tej części kompleksu
powiedział: Janusz Tybuszewski, Project Manager, Vastint Poland

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • bumerang
    Gość
    2019-06-12 10:54:56
    Czyli z Gdynią nie ma pośpiechu ;). Brawo władze miasta, nie dość, że wasze konkursy i plany miejscowe pozwalają jedynie na kiepskie kurniki to jeszcze mamy tutaj prawdziwy wyznacznik "prestiżu" i "ważności" miasta. Nie spieszy się

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.