Wykonawca przejmuje działkę w centrum Gdyni. Rusza inwestycja Waterfront II

2021.03.26

W centrum Gdyni powstać ma przestrzeń pretendująca do miana nowego serca miasta. Waterfront Gdynia II ma stać się wizytówką i miejscem spotkań, pracy i życia.

Podpisana została umowa z firmą Budimex, która została generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji Waterfront Gdynia w centrum miasta. Inwestorem jest Vastint Poland.

Inwestycja zlokalizowana jest bezpośrednio przy ulicy Hryniewickiego, w sąsiedztwie Skweru Kościuszki. Pierwsza część Waterfront Gdynia składała się będzie z czterech budynków z garażami podziemnymi o łącznej powierzchni całkowitej 45 000 metrów kwadratowych. Projekt pracowni JEMS Architekci to kontynuacja oddanego do użytku w 2015 roku pierwszego etapu Waterfront, który składa się z dwóch budynków o funkcjach biurowo-hotelowych usytuowanych bezpośrednio przy Nadbrzeżu Prezydenta.

Realizacja nowej części kompleksu przebiegała będzie etapowo. W pierwszej kolejności rozpocznie się zabudowa fragmentu działki od strony ulicy Hryniewickiego, przy zachowaniu przejazdu do hotelu Marriott od strony ulicy Jana Pawła II. Następnie ruszą prace budowlane na terenie sąsiadującym ze Skwerem Kościuszki, gdzie w przeszłości funkcjonowało centrum Gemini.

Obecnie startujący etap wzdłuż pierzei ulicy Waszyngtona to dwa biurowce, które zaoferuje łącznie 14 500 mkw. powierzchni do wynajęcia. Tuż za nimi znajdą się dwa budynki mieszkalne na 126 lokali mieszkalno-usługowych. Sprzedaż mieszkań rozpocznie się po zakończeniu realizacji etapu. Zasadnicze prace budowlane mają ruszyć w maju br., a ich zakończenie zaplanowano w 2023 roku.

Najprawdopodobniej z rocznym opóźnieniem, rozpocznie się realizacja ostatniej części kompleksu Waterfront, w ramach której powstanie kolejny budynek biurowy, lokale usługowe, dwa hotele z powierzchnią konferencyjną oraz obiekty użyteczności publiczno-kulturowej, w tym kino z ośmioma salami projekcyjnymi.

Projektowanie tej części kompleksu zostanie zakończone w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2021-03-26 18:54:47
  Najpierw wyprowadzili całe życie z centrum a teraz chcą je zaszczepiać na nowo....

 • Beton beton beton
  Gość
  2021-03-26 20:40:31
  Beton i nic więcj

 • Gdynianin
  Gość
  2021-03-27 21:50:50
  Miało kiedyś to miasto przestrzeń.Jeden prezydent to spieprzył.W Gdyni nawet aquaparku nie ma to po co tu przyjeżdżać zimą?Latem nie kończące się przebudowy ulic(żadnej nowej drogi) i korki gratis.Budowanie molochów bez dróg dojazdowych to Jego wizytówka.To miasto zdechnie w korkach i smogu,a plaże będą prywatne lub zabudowane

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.