Nietuzinkowa architektura nowych domów przy Cytadeli w Poznaniu


2022.02.08
Autor: Urbanity.pl
W niedalekiej odległości od od największego z poznańskich parków - Cytadeli powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa dewelopera Area Development. W otoczeniu zieleni powstanie 16 dwulokalowych domów o nietuzinkowej architekturze.

Pomiędzy ulicami Murawa, Winogrady i Gromadzką w Poznaniu powstaje najnowsza inwestycja mieszkaniowa firmy Area Development. Murawa 2 to nowoczesne osiedle dwulokalowych domów. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Insomia.

Inwestycja Murawa 2 w Poznaniu to kameralne osiedle 16 dwuklatkowych domów z mieszkaniami jedno- i wielopoziomowymi. Każde dysponowało będzie prywatnym ogródkiem, tarasem dachowym, balkonem lub loggią. Wyróżnikiem inwestycji jest architektura, która ujmuje zróżnicowaniem kształtów i elewacji budynków. Nowoczesnego charakteru nadaje mu okładzina z trapezowej lub perforowanej blachy, natomiast drewno oraz tynk uzupełniony pnącą zielenią zbliżają je do natury.

Staraliśmy się, aby intensywność zabudowy została zrównoważona wszechobecną zielenią, która pojawia się na elewacjach, stropodachach i tarasach. Zdecydowana większość istniejących tu drzew pozostanie. W kilku przypadkach to ich korony kształtują elewacje budynków - były pierwsze więc to zabudowa musi się do nich dostosować. Miejsca postojowe ukryliśmy głównie w części podziemnej, aby strop nad nimi także zazielenić. Komunikacja samochodowa nie miesza się z pieszą. Wszędzie, gdzie technologia na to pozwoliła, zastosowaliśmy przepuszczalne nawierzchnie mineralne – mówi Szymon Januszewski z pracowni Insomia.

W większości domów zaplanowano wysokie na dwie kondygnacje, przestronne salony, elektryczne markizy na tarasach ogrodowych, czy ogrzewanie podłogowe. Do większości mieszkań znajdujących się na piętrze prowadzić będzie winda oraz zewnętrzne klatki schodowe.

Zakończenie budowy projektu Murawa 2 zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.