Grupa Partner z dwiema poznańskimi inwestycjami

2017.12.13

Trwają prace budowlane mające na celu przekształcenie XIX-wiecznego młyna w kompleks mieszkalny. Inwestycja Młyn nad Cybiną powstaje przy ulicy Sarniej w Poznaniu. Deweloperem jest Grupa Partner.

Grupa Partner realizuje obecnie w Poznaniu dwie inwestycje mieszkaniowe - Młyn nad Cybiną i Nadolnik Compact Apartments. Oba projekty realizowane są zgodnie z harmonogramem, a postępy w budowie są zauważalne gołym okiem.

Młyn nad Cybiną to inwestycja polegająca na przekształceniu w kompleks mieszkalny XIX-wiecznego młyna przy ulicy Sarniej. Docelowo kompleks składał się będzie z dwóch części, w których zaplanowano 131 mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 31 do 128 mkw.

Aktualnie najbardziej zaawansowane są prace związane z pokryciem dachu pierwszej części budynku. Wcześniej przygotowano mury wszystkich kondygnacji. Ponadto trwa tu także montaż okien. W drugiej części Młyna nad Cybiną przygotowywana jest ostatnia kondygnacja mieszkalna.

Zakończenie prowadzenie prac budowlanych zaplanowano na druga połowę przyszłego roku i wtedy też pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze do swoich apartamentów oraz mieszkań.

Prawie sześć kilometrów od Młyna nad Cybiną, Grupa Partner realizuje pierwszy budynek w ramach Nadolnik Compact Apartments. Obecnie trwają prace murarskie na trzeciej kondygnacji.

W tej części inwestycji powstanie 213 mieszkań o powierzchni od 19 do 51 mkw. Oddanie do użytku zaplanowano na wrzesień 2018 roku. Docelowo Nadolnik Compact Apartments zaoferuje ponad 800 lokali.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Posnan
  Gość
  2017-12-14 11:52:14
  Jeżeli przez "przekształcenie XIX wiecznego młyna" rozumiemy zrównanie go z ziemią i postawienie w jego miejscu bloczku z pustaków, obłożonego klinkierem, to tak. Stary młyn został doszczętnie "przekształcony" i z zabytkowego obiektu nie zostało nic, poza jedną ścianą. Ta realizacja to dno i kompletny brak poszanowania dla industrialnych zabytków Poznania.

 • GG
  Gość
  2017-12-14 13:26:55
  Jak młyn będzie wyglądał tak samo jak na wizualizacjach to ja bym się @Posnan nie czepiał.
  Oby budynek wpisał się w duszę tego miejsca. Jak dla mnie inwestycja to strzał w dziesiątkę nawet jeśli wyburzyli większość ścian :)

 • zygi
  Gość
  2017-12-15 19:26:36
  zawsze znajdzie się jakiś maruda, jakby go nie kupili to by sam się zapadł za kilka lat, i wtedy też by pewnie marudził :))
  A tak fajny projekt, a i o przeszłości świadectwo będzie

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.