Dobiega końca budowa pierwszej kondygnacji Posnanii

2015.07.29

Na budowie centrum handlowego Posnania trwają zaawansowane prace budowlane. Jeszcze w tym miesiącu zakończy się realizacja stropu nad parterem. Równolegle trwają prace nad montażem konstrukcji stalowej dachu wraz z głównym wejściem, które mieścić się będzie od strony skrzyżowania ulic Jana Pawła II i Kaliskiej. Do końca bieżącego roku obiekt będzie zadaszony.

Obecnie na terenie inwestycji pracuje codziennie czternaście dźwigów i 1200 pracowników. Docelowo liczba zatrudnionych osób przy realizacji projektu wzrośnie do 3000. Obecnie kończą się prace przy budowie stropu nad poziomem 0, które zakończyć się mają do końca tego miesiąca. Trwa już budowa kolejnych kondygnacji - w 64 procentach ukończono budowę ścian i filarów oraz w 15 proc. został już położony strop. Na wrzesień zaplanowano początek robót związanych z zewnętrzną elewacją galerii.

Zakończyły się już prace ziemne oraz budowa podziemnej hali garażowej. Położono również fundamenty budynku oraz ukończono konstrukcję dwóch rotund, którymi poprowadzony zostanie dojazd na parkingi. W podziemnej kondygnacji oraz na poziomie 0 ruszyły już wykończeniowe prace murarskie, a wokół Posnanii ułożono 46 proc. sieci kanalizacji deszczowej.

Razem z budową Posnanii modernizacji ulega układ drogowy dookoła centrum handlowego. Na ulicy Krzywoustego ukończono już skrzyżowanie będące dojazdem do obiektu, a obecnie układane są tam chodniki i ścieżki rowerowe. Pod ulicą Jana Pawła II trwa budowa ciepłociągu. Równolegle powstają tam nowe ścieżki rowerowe oraz chodniki. Z drugiej strony obiektu powstaje dojazd do ulicy Milczańskiej od strony budynku oraz skrzyżowanie ulicy Milczańskiej z ulicą Inflancką.

Trwa także komercjalizacja poznańskiego centrum handlowego. Wśród najemców obiektu znajdziemy marki, które nie były obecne w mieście np. Chiara, Colorshake, Etam, Hobby4Men, Okaidi, i Wedel, który wybrała Posnanię na miejsce swojej pierwszej pijalni czekolady w stolicy Wielkopolski. Galeria zapełniona jest już w ponad 80 proc.

Posnania będzie miała 100 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, na której zaplanowano 300 sklepów, a także kawiarnie i restauracje.

Posnania będzie jedynym obiektem w stolicy Wielkopolski z dwoma sklepami wielkopowierzchniowymi pod jednym dachem, klubem fitness z basenem oraz nowoczesnym multipleksem o powierzchni ponad 4,5 tys. m2 z 8 salami kinowymi. Nowością będzie też elegancko zorganizowana strefa premium, w której znajdzie się około 20 ekskluzywnych, modowych marek.


- mówi Marek Błędowski, dyrektor handlowy i członek zarządu Apsys Polska S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.