W Kaliszu powstaje sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Technicznych

2019.07.31

Firma Moris Polska została generalnym wykonawcą sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej pod patronatem Św. Józefa oraz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej. Inwestycja będzie gotowa w sierpniu 2020 roku.

Stołeczna firma Moris Polska zdobyła kontrakt o wartość 10,7 mln zł na budowę sali gimnastycznej w Kaliszu. Nowy obiekt o długości 50,3 m, szerokości 33,9 m i wysokości 11 m jest już w budowie.

Kaliska inwestycja składa się z budowy sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi. Obiekt zostanie połączony dwupoziomowym łącznikiem, który łączył będzie salę gimnastyczną z budynkiem technikum i z przejazdem w poziomie parteru.

Budynek będzie wykonany jako konstrukcja słupowa posadowiona na stopach lub ławach fundamentowych z ewentualnym zastosowaniem pali od strony południowej. Fragment budynku wcinający się w teren zalewowy wody stuletniej wraz z pasem terenu z drogą pożarową planuje się umieścić na nasypie o wysokości ok. 1 m.

Stan surowy nowej sali gimnastycznej osiągnięty ma zostać w listopadzie br., a stan surowy z dachem miesiąc później. Oddanie sali do użytku zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.