Nowe osiedle w Olsztynie. Inwestycja na prawie 200 mieszkań powstanie w północnej części miasta


2022.07.28
Autor: Bartosz Motorek
Budowa Osiedla Prolog trójmiejski deweloper Inpro zadebiutuje na olsztyńskim rynku nieruchomości. Przy ulicy Cichej powstanie inwestycja, która łącznie zaoferuje prawie 200 mieszkań o zróżnicowanych metrażach.

W ofercie trójmiejskiego dewelopera Inpro pojawiły się nowe mieszkania, które powstaną w ramach Osiedla Prolog w Olsztynie. Przy ulicy Cichej zaplanowano dwuetapową inwestycją na prawie 200 mieszkań oraz szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców.

Osiedle Prolog w Olsztynie to łącznie trzy budynki wielorodzinne. I etap inwestycji zakłada budowę 70 mieszkań o metrażach od 40 do 106 mkw. w układach 2-, 3- i 4-pokojowych. W drugiej fazie projektu powstaną dwa budynki, w których łącznie znajdą się 124 lokale mieszkalne o powierzchni od 26 do 93 mkw. i układach od 1 do 5 pokoi. W parterze znajdzie się przestrzeń na 2 lokale handlowo-usługowe.

Mieszkania na najniższych kondygnacjach dysponowały będą tarasami, a lokale powyżej przeszklonymi balkonami. Budynki wyposażone zostaną w windy, boksy do przechowywania, a w częściach podziemnych powstanie także pomieszczenie do konserwacji rowerów oraz rowerownie. W każdym z obiektów zaplanowano hale garażowe, które łącznie pomieszczą 145 aut. Na terenie osiedla znajdzie się jeszcze 114 naziemnych stanowisk postojowych.

Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji stacje do ładowania samochodów elektrycznych, przestrzeń wypoczynkową w postaci terenów rekreacyjnych, a także paczkomat.

Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada Pracownia Projektowa EOS, a generalnym wykonawcą jest spółka Inpro, która jest również deweloperem. W ofercie dostępne są 192 mieszkania. I etap Prologu będzie gotowy w sierpniu 2024 roku, a II etap rok później.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.