Burzą najstarszy basen w Olsztynie pod budowę nowego osiedla


2022.11.17
Autor: Monika Kiereś
Przy ulicy Głowackiego w Olsztynie trwają prace rozbiórkowe nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. W jego miejsce firma Inpro S.A., zrealizuje nowoczesny projekt mieszkaniowy wraz z rewitalizacją okolicznego terenu.

Inpro prowadzi przygotowania do realizacji swojej nowej inwestycji mieszkaniowej w Olsztynie. Firma obecnie jest na etapie opracowywania koncepcji zabudowy nieruchomości przy ulicy Głowackiego, gdzie trwają już prace rozbiórkowego nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. Trójmiejski deweloper wybuduje w tym miejscu nowoczesne osiedle, a także zrewitalizuje okoliczne tereny.

Prace rozbiórkowe potrwają do stycznia 2023 roku. Data rozpoczęcia budowy inwestycji wstępnie ustalona jest na lata 2024-2025. Osiedle funkcjonowało będzie pod nazwą Metamorfoza i składało się będzie z trzech budynków o podwyższonym standardzie. Projekt składał się będzie z mieszkań o metrażach od 28 do 110 mkw., w rozkładach od 1 do 5 pokoi. Lokale mieszczące się na parterze dysponowały będą ogródkami.

Przyszli mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji wiele udogodnień, w tym m.in. podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi, boxy do przechowywania rzeczy, rowerownie oraz wózkarnie. Na terenie inwestycji Matamorfoza zaplanowano ponadto trzy place zabaw dla najmłodszych oraz lokale usługowe o powierzchni od 40 do 100 mkw. Uwzględniono także miejsce dedykowane pod utworzenie paczkomatu czy bankomatu.

Koncepcja nowego osiedla w Olsztynie zakłada także zaprojektowanie terenu ogólnodostępnego parku, obejmującego nie tylko strefy zielone, ale także m.in.: przyrządy służące do zabawy w ramach placu zabaw, infrastrukturę komunikacyjną wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.