Kamień węgielny pod budowę Karuzeli w Ełku


2019.12.11
Autor: Urbanity.pl
Na budowie centrum handlowego Karuzela w Ełku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Otwarcie zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Centrum handlowe Karuzela w Ełku powstaje przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama. Jest to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding.

Firma CFE, jako generalny wykonawca inwestycji, przejął plac budowy pod Karuzelę 6 listopada br. Od tej pory wykonane zostały m.in. roboty ziemne, sieci, a w tym tygodniu rozpoczyna się budowa fundamentów hali. Otwarcie Karuzeli Ełk zaplanowano na koniec 2020 roku.

Przy ulicy Przemysłowej powstanie kompleks budynków, które zaoferują łącznie ponad 21 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Inwestycja wraz z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie.

W Karuzeli Ełk otwartych zostanie ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. W ramach kompleksu powstanie także stacja paliw i restauracja. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie zewnętrzny parking samochodowy, który docelowo pomieści 1200 aut. Wśród sklepów, jakie pojawią się w Karuzeli będą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann.

Całkowity koszt inwestycji w Ełku to ponad 100 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.