Coraz bliżej otwarcia Karuzeli Ełk


2020.06.19
Autor: Urbanity.pl
Na budowie centrum handlowego Karuzela w Ełku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy, oznaczająca zakończenie prac konstrukcyjnych. Pracę w nowym obiekcie znajdzie około 350 osób.

18 czerwca na budowie centrum handlowego Karuzela odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy. Wykonawca inwestycji zakończył już prace konstrukcyjne, osiągając najwyższy punkt konstrukcyjny. Otwarcie Karuzeli Ełk zaplanowano na przełom października i listopada br.

Karuzela w Ełku to obecnie jedna z największych inwestycji w mieście. Inwestycja o łącznej powierzchni ponad 21 000 mkw. oferuje 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy bi1 z grupy Schiever, Wśród najemców, którzy otworzą swoje lokale są m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann. Poziom komercjalizacji Karuzeli wynosi obecnie 80 proc.

Inwestycja powstaje przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama. Docelowo przy Karuzeli wybudowana zostanie jeszcze stacja paliw i restauracja przejazdowa. Zmotoryzowani będą mogli korzystać z naziemnego parkingu samochodowego na 1 200 stanowisk.

Budowa Karuzeli w Ełku rozpoczęła się pół roku temu. Wykonawcą jest firma CFE Polska, która osiągnęła już stan surowy zamknięty inwestycji, a obecnie prowadzi prace wykończeniowe. W lipcu ma rozpocząć się przekazywanie lokali najemcom aby mogli rozpocząć swoje prace aranżacyjne. Oficjalne otwarcie Karuzeli Ełk nastąpić ma na przełomie października i listopada br.

Projekt realizowany jest we współpracy belgijskiego inwestora funduszu FRI 2 zarządzanego przez Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Łączny koszt inwestycji to ponad 100 mln zł.


Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.