W Gdyni powstaje osiedle, którego połowę stanowi las. Budowa Bernadovo wyszła już z ziemi


2022.11.24
Autor: Bartosz Motorek
W sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni powstaje prestiżowa inwestycja apartamentowa Bernadovo, której deweloperem jest BPI Real Estate Poland. Trwa budowa kameralnych budynków o podwyższonym standardzie, których średnia cena wynosi 20 000 zł za mkw.

Bernadovo to osiedle 18 kameralnych budynków powstających na działce przy ulicy Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Inwestycja oferuje apartamenty o podwyższonym standardzie w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Połowa terenu osiedla stanowi prywatny las.

Wyjątkowe sąsiedztwo inwestycji sprawia, że idea przenikania się lasu i budynków stanowi oś całej koncepcji osiedla. Dodatkowo deweloper zaplanował wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu każdego z budynków, nowoczesne i energoszczędne windy, duże okna w każdym apartamencie maksymalizujące dopływ światła słonecznego, linie kroplujące do podlewania roślinności wewnątrz osiedla, także oświetlenie LED w częściach wspólnych. 100% wody opadowej będzie zagospodarowane na terenie inwestycji.

Bernadovo oferuje łącznie 108 apartamentów o zróżnicowanych metrażach od 43 do 146 mkw. z przynależnymi ogródkami, balkonami oraz tarasami na najwyższych piętrach o powierzchni nawet do 80 mkw. Średnia cena mieszkań w inwestycji wynosi 20 000 zł za mkw. Wśród udogodnień, na jakie mogą liczyć mieszkańcy są m.in. sala klubowa i fitness, rowerownia, stojaki na rowery przy każdym budynku, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili w każdej z hal garażowych.

Budowa osiedla trzech pierwszych budynków o podwyższonym standardzie wyszła już z ziemi, z kolei w pozostałych trwają prace związane z zamknięciem części podziemnej, wykonaniem hal garażowych czy wykonaniem fundamentów. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.