W Gdyni powstaje osiedle, którego połowę stanowi las. Budowa Bernadovo wyszła już z ziemi


2022.11.24
Autor: Bartosz Motorek
W sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdyni powstaje prestiżowa inwestycja apartamentowa Bernadovo, której deweloperem jest BPI Real Estate Poland. Trwa budowa kameralnych budynków o podwyższonym standardzie, których średnia cena wynosi 20 000 zł za mkw.

Bernadovo to osiedle 18 kameralnych budynków powstających na działce przy ulicy Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Inwestycja oferuje apartamenty o podwyższonym standardzie w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Połowa terenu osiedla stanowi prywatny las.

Wyjątkowe sąsiedztwo inwestycji sprawia, że idea przenikania się lasu i budynków stanowi oś całej koncepcji osiedla. Dodatkowo deweloper zaplanował wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. instalację fotowoltaiczną na dachu każdego z budynków, nowoczesne i energoszczędne windy, duże okna w każdym apartamencie maksymalizujące dopływ światła słonecznego, linie kroplujące do podlewania roślinności wewnątrz osiedla, także oświetlenie LED w częściach wspólnych. 100% wody opadowej będzie zagospodarowane na terenie inwestycji.

Bernadovo oferuje łącznie 108 apartamentów o zróżnicowanych metrażach od 43 do 146 mkw. z przynależnymi ogródkami, balkonami oraz tarasami na najwyższych piętrach o powierzchni nawet do 80 mkw. Średnia cena mieszkań w inwestycji wynosi 20 000 zł za mkw. Wśród udogodnień, na jakie mogą liczyć mieszkańcy są m.in. sala klubowa i fitness, rowerownia, stojaki na rowery przy każdym budynku, stanowiska do ładowania aut elektrycznych, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili w każdej z hal garażowych.

Budowa osiedla trzech pierwszych budynków o podwyższonym standardzie wyszła już z ziemi, z kolei w pozostałych trwają prace związane z zamknięciem części podziemnej, wykonaniem hal garażowych czy wykonaniem fundamentów. Generalnym wykonawcą jest CFE Polska. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2024 roku.

Komentarze


 • bul
  Gość
  2022-12-01 08:32:10
  Jak prywatny las? Kto wyprzedaje lasy w Gdyni?!?!?

 • Juliusz
  Gość
  2022-12-23 17:53:09
  Kto pozwolił na wycięcie lasu, pod te bloki?

 • Kacper
  Gość
  2023-01-29 14:55:56
  tam nie było nigdy lasu

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.