Belgijski deweloper realizuje w Gdyni ekskluzywne osiedle Bernadovo


2022.09.14
Autor: Monika Kiereś
Przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni powstaje najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland, według projektu pracowni Roark Studio. Bernadovo to ekskluzywne osiedle, w którym ceny apartamentów wynoszą średnio 20 000 PLN/ mkw.

Nabiera tempa budowa osiedla kameralnych budynków przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Bernadovo jest drugim w Trójmieście i ósmym w Polsce projektem mieszkaniowym firmy BPI Real Estate Poland. Osiedle będzie jedną z nielicznych inwestycji mieszkaniowych w Polsce realizowaną według wymogów ekologicznej certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Ekskluzywne osiedle Bernadovo składa się z 18 kameralnych budynków z 108 apartamentami o podwyższonym standardzie o zróżnicowanych metrażach od 43 do 146 mkw., do których przynależą ogródki, balkony lub tarasy o powierzchni nawet do 80 mkw. Ceny apartamentów wynoszą średnio 20 000 PLN/ mkw.

W ramach inwestycji powstanie także ciąg pieszo-jezdny, który łączył będzie wszystkie budynki i stanie się przestrzenią integracji sąsiedzkiej. Ponad połowę powierzchni działki stanowi las zagospodarowany alejkami spacerowymi, strefami wypoczynku, placem zabaw, tablicami dydaktycznymi, czy domkami i hotelami dla ptaków i owadów. Na osiedlu zostaną wdrożone liczne ekologiczne rozwiązania, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, czy specjalnie zaprojektowany system, który pozwoli w całości wykorzystać wodę opadową.

Wśród udogodnień dla mieszkańców przewidziano salę klubową, siłownię, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, a także specjalne punkty do mycia jednośladów lub czworonożnych pupili.

Obecnie na placu budowy inwestycji Bernadovo prowadzone są prace związane z makroniwelacją i wykopami pod budynki oraz wykonywane są fundamenty i konstrukcja podziemia. Generalnym wykonawcą osiedla jest spółka CFE Polska, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ROARK Studio. Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2024 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.