Gotowe sześć budynków osiedla firmy Atal w Gdyni


2022.03.08
Autor: Urbanity.pl
Atal zakończył realizacje i otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji na gdyńskim Oksywiu. Osiedle powstało na działce, która uwzględnia zabytkowy schron z czasów II wojny światowej.

Atal Bosmańska to osiedle sześciu budynków wielorodzinnych, w których łącznie powstało 96 mieszkań oraz 7 lokali o charakterze handlowo-usługowym. Kameralna inwestycja powstała na gdyńskim Oksywiu.

Budynki kompleksu firmy Atal zaprojektowano jako proste bryły z jasną elewacją i panelami dekoracyjnymi w kolorze naturalnego drewna. W ramach inwestycji powstały mieszkania o metrażach od 36 do 100 mkw. i rozkładach od 2 do 5 pokoi. Praktycznie wszystkie lokale zostały już sprzedane. W podziemnej hali garażowej znajduje się miejsce dla 72 aut. Dodatkowe stanowiska mieszczą się wokół budynków.

Przestrzeń osiedla Atal Bosmańska podzielono na ogólnodostępną - od strony ul. Bosmańskiej, gdzie znajdują się lokale handlowo-usługowe - oraz prywatną. Wewnętrzny teren osiedla dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców.

Kompleks powstał na terenie, na którym znajduje się zabytkowy schron z czasów II wojny światowej. Prace projektowe od początku zakładały zachowanie historycznego obiektu. Zostanie on przekazany jako darowizna Muzeum Marynarki Wojennej, które go odrestauruje i tchnie w niego nowe życie.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.