Deweloper przekaże schron z II wojny światowej

2021.06.18

Atal, który na gdyńskim Oksywiu prowadzi budowę budynków wielorodzinnych, przekaże zabytkowy schron z czasów II wojny światowej Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Schron typu T-750 z czasów II wojny światowej został wybudowany w 1944 roku i mógł pomieścić nawet 2 000 osób. Po wojnie służył Marynarce Wojennej jako alternatywny punkt dowodzenia, później budynek został opuszczony.

Obecnym właścicielem 3-kondygnacyjnego obiektu o powierzchni 500 mkw. jest deweloper Atal, który znajduje się nieopodal realizowanej przez dewelopera kameralnej inwestycji mieszkaniowej – ATAL Bosmańska. Schron ukryty jest wśród drzew w pobliżu zbiegu ulic płk. Dąbka, Dickmana i Bosmańskiej. Inwestor postanowił przekazać obiekt nowemu właścicielowi, który zadba, aby jego potencjał był w pełni wykorzystywany.

Atal w tej części miasta realizuje swoją inwestycję mieszkaniową, która składa się z sześciu budynków. Łącznie w ramach osiedla Atal Bosmańska powstanie 96 mieszkań i 7 lokali usługowych. W ofercie sprzedaży pozostały 24 mieszkania. Inwestycja będzie gotowa w I kwartale 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.