Dzielnica Dąbrowa w Gdyni z nowym osiedlem


2022.07.04
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Firma Allcon zrealizuje w Gdyni swoją kolejną inwestycję mieszkaniową. Nowa Dąbrowa ma być projektem z bogatą osiedlową infrastrukturą, w tym restauracje, kawiarnie i sklepy - co jak zapowiada deweloper - osiedle stanie samowystarczalną inwestycją.

Rusza sprzedaż mieszkań w ramach osiedla Nowa Dąbrowa w zachodniej części Gdyni, której deweloperem jest firma Allcon. Inspiracją dla twórców inwestycji była idea „miasta idealnego”, czyli ośrodka miejskiego, który jest świetnie zaplanowany i funkcjonalny, a równocześnie bardzo estetyczny.

Samowystarczalne osiedle, czyli "miasto idealne"
Nowa Dąbrowa ma być inwestycją samowystarczalną, a na jej terenie powstać ma rozległy plac z lokalami usługowymi, ogródkami czy ulica handlowa. Na osiedlu znajdzie się miejsce przeznaczone na zakupy, rozrywkę, aktywność fizyczną oraz odpoczynek. Powstać mają ponadto lokale zaprojektowane z myślą o przedszkolu i przychodni.

Osiedle ma mieć zastosowanych szereg rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych, w tym m.in. ogrody deszczowe, oświetlenie LED, stojaki na rowery czy gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Podstawowe informacje o inwestycji Nowa Dąbrowa
Nowa Dąbrowa docelowo składać się będzie z pięciu budynków wielorodzinnych o wysokości 5 i 6 pięter z częścią handlowo-usługową w parterze. Metraże mieszkań kształtują się od 27 do 96 mkw. W pierwszym etapie inwestycji powstanie pięciopiętrowy obiekt z 60 mieszkaniami uzupełnionymi o 7 lokali usługowych. Osiedle wybudowane zostanie na działce przy ulicy Rdestowej w dzielnicy Dąbrowa.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro biuro B1 Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.