YIT z atrakcyjną działką przy Europejskim Centrum Solidarności

2019.09.13

W historycznego centrum Gdańska, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, firma YIT wybuduje swój pierwszy w Polsce projekt typu mixed-use o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 40 000 metrów kwadratowych.

Fiński deweloper kupił atrakcyjną działkę z pozwoleniem na budowę o powierzchni około 1,55 ha, która znajduje się w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności.

W ciągu 4 lat działalności YIT w Polsce rozwijaliśmy pozyskane projekty mieszkaniowe i nabywaliśmy nowe, atrakcyjne działki pod realizację kolejnych inwestycji w Warszawie. W końcu nadszedł też czas na ekspansję terytorialną, którą będziemy realizować poprzez wejście na zupełnie nowy rynek. Wybraliśmy Gdańsk z uwagi na fantastyczne tempo rozwoju miasta i ogromny potencjał do dalszego działania. Chcemy tutaj zostać na dłużej. Obiekt typu mixed-use oznacza dla nas również rozwinięcie kompetencji o zupełnie nowy segment, jakim są powierzchnie biurowe
powiedział: Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce

YIT wybuduje na działce projekt typu mixed-use o łącznej powierzchni użytkowej prawie 40 000 mkw. Inwestycja realizowana będzie w kilku etapach.

Deweloper funkcjonuje w Polsce od lipca 2015 roku i do tej pory realizował projekty jedynie w Warszawie.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.