Fiński standard i design w nowej inwestycji w Krakowie
Rusza zabudowa działki przy ulicy Stefana Banacha w Krakowie, na której powstanie nowe osiedle wielorodzinne fińskiego dewelopera. Jest to kolejna inwestycja firmy YIT w stolicy Małopolski.
Po udanym starcie inwestycji Portowa Zabłocie, firma deweloperska YIT z Finlandii rozpoczęła budowę kolejnego osiedla zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Przy ulicy Stefana Banacha powstanie projekt wielorodzinny, który w pierwszym etapie dostarczy na rynek blisko 100 mieszkań.
Nordic Górka Narodowa to druga inwestycja YIT w stolicy Małopolski. W pierwszym etapie osiedla powstanie 98 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 27 do 94 metrów kwadratowych. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji podziemny i naziemny parking samochodowy oraz stanowiska do ładowania aut elektrycznych i hybrydowych.
Inwestycja realizowana jest w charakterystycznym dla tego dewelopera fińskim standardzie i designie, który łączy wysoką jakość zastosowanych materiałów, funkcjonalność oraz estetykę. Na elewacjach budynków pojawią się ceglane płytki, natomiast niektóre mieszkania będą posiadały możliwość instalacji sauny. Ponadto osiedle dysponowało będzie wieloma rozwiązaniami ekologicznymi, w tym energooszczędne oświetlenie LED, trójszybowe okna, panele fotowoltaiczne i roślinność na dachach oraz zbiornik magazynujący wodę deszczową, którą będzie można wykorzystywać do podlewania roślin.
Deweloper stawia duży nacisk na zieleń, dlatego 30 proc. powierzchni działki pokryta będzie roślinnością. Strefy relaksu i społeczna zostały zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”.
Generalnym wykonawcą została firma Ekspres-Konkurent, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro UCEES. Budowa pierwszego etapu Nordic Górka Narodowa zakończy się w listopadzie 2025 roku.
Po udanym starcie inwestycji Portowa Zabłocie, firma deweloperska YIT z Finlandii rozpoczęła budowę kolejnego osiedla zgodnie z ideą 15-minutowego miasta. Przy ulicy Stefana Banacha powstanie projekt wielorodzinny, który w pierwszym etapie dostarczy na rynek blisko 100 mieszkań.
Inwestycja realizowana jest w charakterystycznym dla tego dewelopera fińskim standardzie i designie, który łączy wysoką jakość zastosowanych materiałów, funkcjonalność oraz estetykę. Na elewacjach budynków pojawią się ceglane płytki, natomiast niektóre mieszkania będą posiadały możliwość instalacji sauny. Ponadto osiedle dysponowało będzie wieloma rozwiązaniami ekologicznymi, w tym energooszczędne oświetlenie LED, trójszybowe okna, panele fotowoltaiczne i roślinność na dachach oraz zbiornik magazynujący wodę deszczową, którą będzie można wykorzystywać do podlewania roślin.
Generalnym wykonawcą została firma Ekspres-Konkurent, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada biuro UCEES. Budowa pierwszego etapu Nordic Górka Narodowa zakończy się w listopadzie 2025 roku.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-11 10:15:11
Nowy wieżowiec na Woli osiągnął docelową wysokość. 130-metrowy biurowiec wciśnięty między budynki
-
2026-06-11 09:09:15
Tunel średnicowy w Łodzi czeka na nowego wykonawcę. Trwają przygotowania do wznowienia prac
-
2026-06-11 08:07:11
Po 16 latach budowy jedno z największych osiedli w Krakowie zostało ukończone
-
2026-06-11 06:13:57
Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków kolejowych w Wielkopolsce przejdzie metamorfozę
-
2026-06-10 10:39:42
Ostatnia prosta do domknięcia A2 na wschodzie Polski. Podpisano ważny kontrakt
-
2026-06-10 07:38:28
Nowa fontanna na Rynku Głównym ma inspirować się siecią krakowskich rzek. Oto projekt
-
2026-06-10 06:58:28
Historyczna fabryka zyska nowe życie. Tak ma wyglądać Nowa Tkalnia w Łodzi
-
2026-06-09 14:29:26
Nowa fabryka na Podkarpaciu za 600 mln zł. Niemiecki gigant branży AGD otwiera ogromny zakład
-
2026-06-09 12:56:30
Na Targówku rusza budowa nowego osiedla. Wybuduje jest konsorcjum dwóch deweloperów
-
2026-06-09 09:44:52
Tak zmienił się jeden z najbardziej problematycznych adresów Warszawy. Luksusowy apartamentowiec w Śródmieściu