Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec Olivia Star


2016.06.30
Autor: Urbanity.pl
W kompleksie biurowym Olivia Business Centre, który powstaje w Gdańsku, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę najnowocześniejszego budynku wysokościowego w Polsce - Olivia Star.

Powstający biurowiec Olivia Star w Gdańsku ma się stać nowym symbolem Trójmiasta. Budynek łącznie z iglicą osiągnie wysokość aż 180 metrów, ale najwyższy punkt elewacji będzie na wysokości 156 metrów. Ostatnie piętra biurowca zostaną zagospodarowane pod tarasy widokowe i centrum konferencyjne. Będą do nich prowadziły dwie osobne windy, które nie będą zatrzymywały się na piętrach biurowych.

Olivia Star stanie pomiędzy ukończonymi już budynkami Olivia Four i Olivia Six i powiększy powierzchnię kompleksu z 73 000 mkw. do prawie 120 000 mkw. Pod biurowcem zaplanowano 3-kondygnacyjny parking samochodowy na 253 stanowiska. Budynek będzie połączony z przeszklonym ogrodem zimowym, który powstanie na wewnętrznym patio z zielenią i fontannami.

Olivia Star będzie to jeden z 3 budynków w Polsce z trójszybową całoszklaną fasadą (pierwszy był Olivia Six), a co jeszcze ważniejsze, na wszystkich piętrach biurowych znajdą się specjalnie zaprojektowane systemy wentylacji naturalnej. Będzie to możliwe dzięki innowacyjnej fasadzie, którą sami zaprojektowaliśmy i przebadaliśmy w Niemczech. W Warszawie powstają podobne budynki, ale żaden z nich nie ma takiego rozwiązania. Uchylne fragmenty elewacji pozwolą wentylować świeżym powietrzem indywidualnie każde pomieszczenie. Budynek został przebadany także pod względem akustyki, no i oczywiście będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Olivia Star już teraz jest skomercjalizowany w ok. 30%


- powiedział Maciej Kotarski, dyrektor wynajmu w Olivia Business Centre.

W gdańskim kompleksie przy alei Grunwaldzkiej znajduje się również całodobowy klub fitness CityFit, centra konferencyjne, centrum medyczne, restauracje i kawiarnie, przedszkole i żłobek, nowoczesne gimnazjum oraz punkt ładowania samochodów elektrycznych. Dla miłośników dwóch kółek czeka ponad 200 stojaków rowerowych i pięć szatni z prysznicami.

Wśród pozostałych najemców, których obecnie jest ponad 100, są m.in. Allianz, Alior Bank, Amazon, Bayer, Energa, Epam, Generali, Medicover, Noble Bank, PKO Bank Polski, PwC, Sii, T-Mobile czy thyssenkrupp, a także Agencja Rozwoju Pomorza.

Pierwsi najemcy Olivia Star będą mogli się wprowadzić wiosną przyszłego roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.