Olivia Star będzie najwyższym obiektem w północnej Polsce


2016.06.07
Autor: Gazeta Wyborcza
W Gdańsku w ramach kompleksu Olivia Business Centre powstaje biurowiec Olivia Star, który ma mieć nawet 180 metrów wysokości, co spowoduje, że stanie się najwyższym budynkiem w północnej Polsce.

Budowa biurowca Olivia Star od początku owiana była tajemnicą. Początkowo podawane były informacje, że inwestycja będzie najwyższym budynkiem w Trójmieście. Teraz podawane są nowe dane obiektu, które mówią, że biurowiec, który wejdzie w skład kompleksu Olivia Business Centre będzie miał 35 kondygnacji i 156 metrów wysokości do dachu. Jeżeli dodać do tego jeszcze iglicę, to budynek osiągnie wysokość 180 metrów.

Budowa Olivia Star trwa już ponad rok czasu, a obecnie jego wysokość wynosi prawie dziewięć kondygnacji. Pierwotne pozwolenie na budowę obiektu, które wydane zostało w grudniu 2013 roku, pozwalało na realizację w tym miejscu budynku o wysokości zaledwie 44 metrów. W ostatni piątek wydana została nowa decyzja, a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie ogranicza w żaden sposób wysokości zabudowy.

Biurowiec powstaje w kompleksie Olivia Business Centre, który obecnie składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 73 300 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Olivia Star powiększy tę powierzchnię o dodatkowe 59 000 mkw.

Inwestor - spółka Olivia Business Centre - nie pokazał jeszcze wizualizacji najnowszego biurowca, ale zamierza to uczynić na specjalnie zwołanej konferencji. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia BJK Architekci.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.