Olivia Star w Gdańsku z kolejnym najemcą

2016.12.13

Nordea Bank AB Oddział w Polsce wynajęła biura w powstającym w Gdańsku budynku wysokościowym Olivia Star, który należy do kompleksu biurowego Olivia Business Centre. W transakcji najemcę wspierała firma doradcza Colliers International.

Przyszły najemca biurowca Olivia Star zajmie dwa piętra o łącznej powierzchni 2 600 metrów kwadratowych. Nordea Bank AB Oddział w Polsce, świadcząca kompleksowe rozwiązania z zakresu IT oraz usługi finansowe wspierające procesy jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea, swoje biura rozlokuje na 19. i 20. piętrze gdańskiego wieżowca.

Wynajęcie dwóch pięter powstającego biurowca spowoduje, że, dział Nordea Capital Markets IT będzie mógł zwiększyć zatrudnienie do 250 osób.

Olivia Star będzie najwyższym budynkiem w północnej Polsce, który łącznie z iglicami osiągnie wysokość 180 metrów. Będzie to także pierwszy obiekt tego typu w standardzie technicznym klasy A+ w tej części kraju. Po wybudowaniu biurowca, powierzchnia najmu kompleksu Olivia Business Centre zwiększy się z 73 000 mkw., do prawie 120 000 mkw.

Na ostatnich piętrach wieżowca, znajdzie się punkt widokowy, tarasy, kawiarnia, restauracja oraz centrum konferencyjne. Pod biurowcem mieściła się się 3-kondygnacyjna hala garażowa.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.