W Gdańsku realna staje się budowa parku rozrywki przy stadionie

2017.02.07

Coraz bliżej realizacji parku rozrywki, który powstać ma w sąsiedztwie stadionu piłkarskiego Energa Gdańsk. Z końcem kwietnia br., poznamy inwestorów chcących zainwestować około 200-300 mln zł na budowę kompleksu.

Kiedy poznamy firmy chcące wydać miliony złotych na budowę parku rozrywki w Gdańsku, miasto do końca bieżącego roku wybierze inwestora, z którym podpisze umowę o współpracy. Od tego momentu inwestor będzie miał rok na rozpoczęcie budowy parku i pięć lat na zakończenie jego realizacji.

Spółka Arena Gdańsk ogłosiła konkurs na wyłonienie partnera, z którym założy spółkę celową na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Spółka należąca do miasta, wniesie do niej teren o powierzchni 46 600 metrów kwadratowych o wartości około 50 mln zł, natomiast inwestor wyłoży środki na opracowanie i realizację centrum rozrywki. Szacunkowa wartość projektu to około 200-300 mln zł.

Wybrany przez miasto inwestor do końca sierpnia opracuje harmonogramu budowy i jej finansowania oraz sporządzi koncepcję architektoniczną i biznesową. Inwestycja ma być gotowa w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia budowy.

Park rozrywki tworzyć mają budynki o charakterze usługowym oraz obiekty o funkcji medycznej, hotelowej i biurowej. Budynek rozrywkowy będzie miał powierzchnię wynoszącą minimum 15 000 mkw., co stanowiło będzie co najmniej 25 proc. powierzchni całego centrum. Wysokość planowanej zabudowy nie może przekroczyć 30 metrów.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.