Jest pozwolenie na budowę Nautilus Gdańsk. Inwestor szuka finansowania inwestycji

2020.01.03

Pomimo wydania pod koniec grudnia 2019 roku pozwolenia na budowę dla kompleksu Nautilus Gdańsk, nie wiadomo kiedy ruszy jego realizacja. Wszystko przez brak finansowania - pisze portal trojmiasto.pl.

30 grudnia 2019 roku wydane zostało pozwolenie na budowę kompleksu Nautilus Gdańsk przy stadionie w Letnicy. Inwestorem jest spółka PFI Future.

Rozpoczęcie budowy inwestycji wydłuża przeciągające się negocjacje z bankami trwają już ok. dwóch lat - informuje portal trojmiasto.pl. Przedsięwzięcie, którego wartość szacuje się a około 500 mln zł, musi mieć zapewnione środki do końca czerwca 2020 roku. Przeciągające się negocjacje z bankami sprawiły, że w pewnym momencie inwestor wyszedł z propozycją, żeby to miejska spółka Arena Gdańsk, z którą zawiązane zostało partnerstwo publiczno-prywatne, została gwarantem kredytów bankowych.

W rozmowie z portalem trojmiasto.pl, Rafał Mańkus, prezes Areny Gdańsk, poinformował, że nie została wyrażona zgoda na takie rozwiązanie.

Według wstępnych planów, budowa pierwszego etapu Nautilus Gdańsk ma ruszyć w drugiej połowie bieżącego roku i potrwać około dwóch lat.

Nautilus Gdańsk będzie kompleksem wielofunkcyjnym z częścią wystawienniczo-ekspozycyjną, hotelową, konferencyjną i usługową. Główną atrakcją inwestycji będą: oceanarium z żywymi zwierzętami i roślinami występującymi m.in. w Amazonce i Oceanie Atlantyckim oraz egzotyczna laguna składająca się z dziewięciu basenów, tropikalnej roślinności i liczącej 400 m kw. plaży z dostępem do wody.

Gdański kompleks składał się będzie z jednego budynku o długości około 300 m i powierzchni wynoszącej około 60 000 mkw.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.