Harmonogram realizacji projektu Oceanarium Nautilus w Gdańsku

2018.10.16

W 2021 roku otwarte ma zostać Oceanarium Nautilus w gdańskiej Letnicy, przy Stadionie Energa. Obiekt powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Obecnie trwają prace projektowe Oceanarium Nautilus, które ma mieć powierzchnię 60 000 mkw. i ponad 300 metrów długości. W gdańskiej inwestycji powstanie egzotyczna laguna, czyli sztuczna plaża z charakterystyczną dla Ameryki Południowej roślinnością oraz basenami. Dodatkowo w obiekcie mieściło się będzie multimedialne centrum nauki, kawiarnie, restauracje i sklepy, a na dachu 4-gwiazdkowego hotelu bar z widokiem na morze.

Wniosek o pozwolenie na budowę ma być gotowy do końca lutego 2019 r.oku, a wbicie pierwszej łopaty nastąpić ma jesienią 2019 roku. Otwarcie Oceanarium Nautilus zaplanowano w 2021 roku.

Projekt obiektu powstał w pracowni IMB Asymetria, a w pracach koncepcyjnych uczestniczył też Wojciech Grabianowski, autor projektu stadionu w Letnicy. Koszt budowy Oceanarium Nautilus to około 500 mln zł.

Inwestycja w Letnicy powstanie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego przez spółkę Arena Gdańsk wspólnie z konsorcjum PFI Future. Wkładem miasta jest grunt.

Źródło: trojmiasto.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.