Trwa budowa trzeciego etapu Alchemii
Argon, bo tak nazywa się budowany biurowiec wchodzący w skład wielofunkcyjnego kompleksu, osiągnął poziom 5 kondygnacji nadziemnej. Realizacja inwestycji przebiega więc zgodnie z planem.
Pod koniec października tego roku budynek ma osiągnąć pełną wysokość, a z początkiem lipca ruszą mają prace nad elewacją. Oddanie biurowca do użytku planowane jest na III kwartał 2017 roku. 11 z 14 kondygnacji zajmą biura, na pozostałych znajdą się punkty handlowe, a w dwukondygnacyjnej części podziemnej ulokowany będzie parking samochodowy.
W chwili ukończenia, z całkowitą powierzchnią najmu wynoszącą 39 tys. mkw., (36 tys. mkw. zajmą biura) gmach będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce.
Deweloperem kompleksu jest firma Torus., natomiast Projekt architektoniczny inwestycji wyszedł z warszawskiej pracowni APA Wojciechowski Architekci.
Pod koniec października tego roku budynek ma osiągnąć pełną wysokość, a z początkiem lipca ruszą mają prace nad elewacją. Oddanie biurowca do użytku planowane jest na III kwartał 2017 roku. 11 z 14 kondygnacji zajmą biura, na pozostałych znajdą się punkty handlowe, a w dwukondygnacyjnej części podziemnej ulokowany będzie parking samochodowy.
W chwili ukończenia, z całkowitą powierzchnią najmu wynoszącą 39 tys. mkw., (36 tys. mkw. zajmą biura) gmach będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce.
Deweloperem kompleksu jest firma Torus., natomiast Projekt architektoniczny inwestycji wyszedł z warszawskiej pracowni APA Wojciechowski Architekci.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra