Na terenie Stoczni Gdańskiej powstaje kompleks Palio Office Park


2020.03.04
Autor: Urbanity.pl
W 2019 roku rozpoczęła się budowa wieloetapowej inwestycji biurowo-usługowej Palio Office Park, która zaoferuje docelowo prawie 90 000 mkw. powierzchni do pracy i rekreacji.

Palio Office Park w Gdańsku powstaje na terenie Stoczni Gdańskiej, przy jednej z głównych arterii miasta ulicy Jana z Kolna. Docelowo inwestycja składała się będzie z ośmiu nowoczesnych biurowców o łącznej powierzchni prawie 90 000 mkw. Obecnie powstaje I etap kompleksu.

Najwyższy budynek w Palio Office Park będzie miał osiem kondygnacji naziemnych, a najniższy o pięć mniej. Dla zachowania ekspozycji historycznych budynków Stoczni, zastosowane zostało płynne przejście pomiędzy wysokościami poszczególnych biurowców dzięki tarasowemu układowi zielonych balkonów. Każdy z obiektów będzie posiadał na dachu zieleń ekstensywną oraz zielone strefy relaksu i rekreacji dla ich użytkowników.

Inwestor postanowił również odtworzyć pierwotny układ drogowy, w tym ulicy Malarzy i nawiązać do stoczniowego układu urbanistycznego. W fasadach biurowców zastosowane zostały płyty kompozytowe w rudym kolorze przypominające blachę. Przed ścianami frontowymi dwóch budynków biurowych pojawią się wodne lustra ciągnące się prawie na całą długości elewacji.

Palio Office Park to również część usługowa z licznymi lokalami gastronomicznymi. W kompleksie pojawi się kantyna, przedszkole z zewnętrznym placem zabaw, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy itp.

Obecnie w budowie jest pierwszy etap kompleksu. 8-kondygnacyjny biurowiec A oferuje ponad 16 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Dodatkowo dostępne będzie ponad 270 miejsc postojowych dla aut, a także stanowiska dla miłośników dwóch kółek.

I etap inwestycji będzie spełniał wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Inwestor ubiegał się będzie także o certyfikat WELL, który otrzymują budynki zapewniające najlepsze warunki dla zdrowia i komfortu ich użytkowników.

Komentarze


 • NIC NOWEGO
  Gość
  2020-03-04 14:39:37
  ....A LAMPY ULICZNE W KSZTAŁCIE STOCZNIOWYCH KASKÓW.

 • aga
  Gość
  2020-03-05 07:45:49
  bardzo przyjemny dla oka projekt

 • Jako
  Gość
  2020-03-06 05:29:25
  Tylko dla kogo to się buduje ? Miejsc parkingowych jest bardzo mało. Trudno ocenić to co ma być tutaj bo nie ma planów jak to ma wyglądać. Brak tych informacji dowodzi że firma budowlana ma kłopoty z architekturą i chyba nie mają inżynierów budownictwa i architektów a i gdzieś tam słyszeli co to jest habitat ale nie mają pojęcia o co chodzi. I udają że będzie przedszkole itp. Szkoda bo trzeba myśleć.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.