Jest pozwolenie na użytkowanie dla II etapu gdańskiej Alchemii

2015.10.16

Firma Torus, która jest inwestorem wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku, otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie dla drugiego etapu inwestycji. Łącznie na przyszłych najemców czeka blisko 24 tys. kw., z czego około 22 tys. mkw. zajmują pomieszczenia biurowe.

W grudniu 2013 roku rozpoczęła się budowa drugiego etapu gdańskiego kompleksu Alchemia, który powstaje przy alei Grunwaldzkiej. W ramach tej fazy projektu powstały dwie wieże biurowe o nazwach Ferrum oraz Titanium, usadowione na wspólnej - 4-kondygnacyjnej podstawie przeznaczonej m.in. na centrum medyczne. Wśród najemców biurowych będą takie firmy jak: State Street (cała wieża biurowa), Wipro IT Services oraz Alexander Mann Solutions.

Inwestor jest także w trakcie procesu uzyskania certyfikatu LEED dla tego etapu inwestycji. Wcześniej uzyskał już precertyfikat na najwyższym poziomie Platinum przy jednym z najwyższych wyników punktowych w kraju.

Cały kompleks Alchemia składał się będzie z czterech etapów. Obecnie realizowana jest budowa trzeciego etapu, w którym powstanie prawie 36 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz 3 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, gdzie mieścił się będzie pasaż handlowy. Będzie to największy powierzchniowo budynek biurowy w północnej Polsce.

Za projekt architektoniczny gdańskiej inwestycji odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.