Jest pozwolenie na budowę projektu Chlebova w Gdańsku

2019.02.05

Sopocka Grupa NDI otrzymała ostateczne pozwolenie na budowę inwestycji Chlebova Apartamenty, która rozpoczyna rewitalizację Młodego Miasta w Gdańsku. Budowa ruszy w najbliższych tygodniach.

Chlebova Apartamenty to inwestycja zlokalizowana nad Motławą, na granicy Starego i Młodego Miasta w Gdańsku, przy ulicy Wiosny Ludów 4. Grupa NDI, jako deweloper projektu, dysponuje już ostatecznym pozwoleniem na budowę.

Projekt realizowany będzie w miejscu dawnej wytwórni chleba, funkcjonującej w tym miejscu w latach 1904-1945 i była mocno związana z gdańskim Cechem Piekarzy i Cukierników. Z tego względu deweloper postanowił we wnętrzach obiektu nawiązać do dziedzictwa miejsca poprzez szereg oryginalnych akcentów.

Inwestycja przy Chlebowej składała się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 163 apartamenty o zróżnicowanych metrażach od 36 do 110 mkw. Część parterowa obiektu posłuży jako lokale handlowo-usługowe, w tym jeden z antresolą, sięgającą pierwszej kondygnacji. Ostatni poziom apartamentowca to taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowa hala garażowa.

Chlebova Apartamenty zaoferuje mieszkańcom również strefę fitness, strefę business oraz bawialnię dla dzieci. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada Roark Studio. Prace budowlane rozpocząć się mają w ciągu najbliższych tygodni, a całość będzie gotowa w 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.