Fotoplastykon w Gdańsku na starcie

2017.05.04

Generalnym wykonawcą pierwszego etapu gdańskiego projektu mieszkaniowego Fotoplastykon została Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o. Deweloperem osiedle jest firma Polnord.

Korporacja Budowlana Dom Sp. z o.o. została generalnym wykonawcą w wyniku przetargu ogłoszonego przez Polnord S.A., w którym złożyła ofertę o łącznej wartości 24,2 mln zł.

I etap Fotoplastykony tworzyły będą trzy 4-kondygnacyjne budynki mieszkalne, w których łącznie znajdą się 152 mieszkania o powierzchni od 29 do 104 metrów kwadratowych. W budynkach mieściły się będą również komórki lokatorskie, boksy, rowerownia i wózkownia, a pod ziemią znajdzie się hala garażowa na 51 stanowisk. Pozostałe 151 miejsca postojowe zaplanowano na parkinu zewnętrznym.

Ceny mieszkań w projekcie Fotoplastykon zaczynają się od 4 575 zł za mkw.

Gdańskie osiedle powstaje w okolicy ulic Guderskiego i Flisykowskiego. Pierwsze prace budowlane ruszą w maju i potrwają do sierpnia przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • KL
  Gość
  2017-05-05 10:46:27
  kolejne osiedle na wygwizdowiu, gdzie ludzie, aby w ogóle funkcjonować muszą mieć liczbę samochodów równą liczbie osób pełnoletnich. 150 miejsc parkingowych na terenie osiedla. To na co zostanie miejsce w przestrzeni wspólnej? Na altankę śmietnikową chyba...

  Kolejni nabici w butelkę na "bliskość centrum w zacisznym otoczeniu", kolejni krzykacze o poszerzanie dróg i parkingi w centrum Gdańska, kolejni zdziwieni, że jak zawieje od zachodu, to śmierdzi wysypiskiem z Szadółek.

  Ale dewel zarobi i o to tutaj chodzi. Smutne to...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.