Gdańsk - herb

Gdańsk

Współtworzyli
Grand Grand
231
ksmlgsal
29
Wo92 Wo92
18
michalgdansk
15
Miniaturka Forum Gdańsk

Forum Gdańsk
Gdańsk

Informacje

Inne nazwy
Forum Radunia, Targ Sienny i Targ Rakowy
Otaczające ulice
Okopowa, Hucisko, Targ Sienny, Targ Rakowy
Kod pocztowy
80-806
Rodzaj struktury
Kompleks
Rodzaj zabudowy
średniowysoka
Funkcja główna
biurowy
Funkcja dodatkowa
handlowo-usługowy , kultury i rozrywki
Status
w budowie
Rozpoczęcie budowy
2014 grudzień
Zakończenie budowy
2018
Inwestor/deweloper
Multi Development Poland

Kontakty biznesowe

Dane techniczne

Wysokość architektoniczna
33 m
Kondygnacje nadziemne
7
Kondygnacje podziemne
1
Powierzchnia całkowita
148500 m2
Powierzchnia użytkowa
100000 m2
Powierzchnia biurowa
33000 m2
Powierzchnia handlowo-usługowa
62000 m2
Kubatura
703988 m3
Lokale handlowo-usługowe
200
Miejsca parkingowe
1100

Opis

Zespół budynków biurowych Forum Gdańsk jest budowany w Gdańsku, zlokalizowany przy Okopowej, Hucisko, Targ Sienny, Targ Rakowy. Znany równiez pod nazwami Forum Radunia oraz Targ Sienny i Targ Rakowy. Konstrukcja zabudowy rozpoczęła się w grudniu 2014, a zakończy się w 2018 roku. Powierzchnia całkowita tego sześciopiętrowego kompleksu wyniesie 148500 metrów kwadratowych, a użytkowa 100000 metrów kwadratowych, z czego największą część 62000 metrów kwadratowych, mniej powierzchnia biurowa - 33000 metrów kwadratowych. Biuro Sud Architekt Polska z Warszawy odpowiada za projekt architektoniczny nieruchomości, jego deweloperem jest firma Multi Development Poland, a generalnym wykonawcą jest firma Warbud. Niedaleko znajdują się budynek Narodowy Bank Polski w Gdańsku i zespół budynków biurowych Centromor oraz budowane jest Centrum turystyczno-kulturalne Kunszt Wodny.

Informacje dodatkowe

 • dzięki realizacji projektu Targ Sienny i Rakowy w samym sercu miasta powstanie nowoczesne centrum wielofunkcyjne z prestiżowymi powierzchniami komercyjnymi i strefą publiczną;
 • inwestycja ta ma wzbogacić ofertę Śródmieścia Gdańska kierowaną do mieszkańców miasta, biznesu i turystów;
 • powstanie tu nowy przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk-Śródmieście, zintegrowany z węzłem przesiadkowym dla pasażerów komunikacji miejskiej.
 • do przystanku SKM Śródmieście będzie można dojechać ulicą Nowe Podwale Grodzkie, która połączy Dworzec Gł. PKP, wzdłuż torów pobiegnie na płycie, koło przystanku SKM wpadnie w tunel pod ul. Armii Krajowej i połączy się z ul. Św. Wojciecha na wysokości ul. Toruńskiej.
 • Projekt zakłada przebudowę węzła ul. 3 Maja z ul. Armii Krajowej i ul. Św. Wojciech z ul. Toruńską i ul. Nowe Podwale Grodzkie.
 • 2 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego
 • w ramach inwestycji powstanie również Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, w którym znajdzie się m.in. miejski punkt informacji dla turystów, makieta miasta Gdańsk, sale multimedialne oraz kawiarnia i lokale biurowe
 • szacowany koszt całej inwestycji wynosi około 800 mln złotych
 • budynek Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, który znajduje się na działce kompleksu, zostanie wkomponowany w resztę zabudowy
Ostatnio zmodyfikowano 2016-10-19 11:07:07

Powiązane firmy

Forum opinii Forum Gdańsk


 • ja
  Gość
  2013-05-06 10:33:45
  a kto będzie glownym wykonawca

 • szyms
  Gość
  2014-12-11 14:52:27
  Ale prowincjonalna architektura .. To miało być centrum nowoczesnego, energicznego, świeżego, odmłodzonego Gdańska. Po wizualizacjach widać, że raczej nie będzie nawet w połowie tym co zakładano.

 • Jezus Chrystus - syn Józefa rzemieślnika (cieśli)
  Gość
  2014-12-22 08:31:57
  Nie, Nie, Nie! Nie tak to powinno być!
  Zgadzam się z przedmówcą, że jest to prowincjonalna zabudowa! Uważam że powinno się tu wprowadzić coś nowego, świeżego, coś co być może w znaczny sposób odbiegałoby od ówczesnych standardów, jak równierz aby było czymś zupełnie innym, nowym, nie takim old, jak to co większość potocznie nazywa "starówką" a w rzeczywistości jest głównym miastem, natomiast stare miasto - nie starówka, bo Gdańsk nie posiada starówki - położone jest w rejonie ulic Korzenna, Kowalska, Heweliusza, Rajska, Katarzynki, Mniszki, Brygidki, Młyńska, Podmłyńska, Podbielańska, Bielańska, Na Piaskach, Garncarska, Gnilna, Zaułek św, Bartłomieja, Wielkie Młyny, Wodopój, etc... lecz nie o tym chcę prawić, albowiem tam historyczna architektura nie została odtworzona, więc i po co, zachowywać, czy nawiązywać do brył budynków z rejonu głównego miasta?
  Uważam też że w rejonie dworca pkp, powinno się zrobić te wszystkie przystanki jako stanowiska pod jezdnią, wraz z dojazdami, oraz miejscami parkingowymi, przejściami pod ziemią oraz pasażami handlowo-usługowymi, zwiększając przepustowość głównej arterii, oraz dając schronienie przed deszczem, pasażerom, dogodność łatwego dojścia do przystanku, oraz łatwości dojazdu, przesiadki, bez ganiania po długim przystanku za autobusem, w pełni dostosowane dla niepełnosprawnych, ech... co by można było to inna sprawa a co jest to po prostu szkoda by dalej rozprawiać na ten temat...
  Pozdrawiam

 • Piotr
  Gość
  2015-03-03 00:31:53
  Proszę moderację o usunięcie nicka powyżej. To jest niedopuszczalne by jakiś pętak gębę sobie wycierał Imieniem Boga.

 • Maryja zawsze dziewica
  Gość
  2015-06-06 12:32:50
  Moim zdaniem architektura ma swoje plusy i minusy. Najgorzej prezentuje się kino, natomiast wpuszczenie galerii pod poziom gruntu ma sens. Ciekawa jestem jaki charakter będą miały budynki od strony 3 maja. Pozdrawiam

 • eh
  Gość
  2015-07-31 01:30:38
  Nie podoba mi się to. Tak trochę wiejsko... to jest po prostu słabe, nie wiem kto to projektował, ale robił to chyba na szybko i na kolanie. Zamiast budować jak w Holandii, Francji, to budujemy jak w Rumunii.

 • Ola
  Gość
  2016-02-26 19:29:01
  Witam,

  z kim można kontaktować się w sprawie wynajmu powierzchni handlowej?

  Pozdrawiam.

 • Biskupia
  Gość
  2016-08-06 21:35:12
  Mam pytanie: Oddanie w terminie Forum Radunia nie jest zagrożone? Wydaje się, że dużo pozostało do zrobienia czas mało...

  Pozdrawiam.

 • estetka
  Gość
  2018-04-06 20:04:53
  O gustach sie nie dyskutuje. Architektura jest roznorodna dlatego nie jest nudno spacerowac ulicami jak turysta. Sa rozne tzw, szkoly i dawne tredy i nowoczesne do wyboru do koloru. Dlatego w rodzinie kazda osoba jest inna i wszyscy zyja pod jednym dachem. Czasem babcia z wnukami a wnuki z rodzicami i sie toleruja albo kochaja. Tak i miasta miasteczka maja roznorodna architwktoniczna zabudowe. Pozdrawiam malkontentow.

 • do estetki
  Gość
  2018-04-21 10:18:30
  Kobieto może i o gustach się nie dyskutuje ale tworząc projekt tego czegoś bierze się pod uwagę styl otoczenia i dopasowuje się dany projekt do okolicznych budynków tak by wszystko idealnie pasowało. Nie tworzy się szpetoty która nie pasuje do urbanistyki miasta!!!! Czy tworząc mieszkanie wnętrze każdą ścianę malujemy w innym kolorze i na każdej ze ścian wieszamy inne meble inne dodatki tworząc efekt KOSZMARU. Nie robimy tak bo spójność projektu kolorów, stylu jest Bardzo Ważna więc nie PIEPRZ BZDUR iż o gustach się nie dyskutuje w miejscu publicznym co dot. Nas mieszkańców Gdańska.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.