Data otwarcia centrum handlowego Forum Gdańsk

2018.05.02

Znamy już dokładną datę otwarcia centrum handlowego Forum Gdańsk, które jest wspólnym projektem Miasta Gdańska i Multi Development.

Już 16 maja br., otwarte zostanie centrum handlowe Forum Gdańsk, zlokalizowane na działce pomiędzy ulicami Okopowa, Hucisko oraz Targ Sienny. Budowa inwestycji rozpoczęła się w czerwcu 2015 roku na powierzchni 6,2 ha. Forum Gdańsk powstało jako rewitalizacja Targu Siennego i Rakowego.

Gdańska inwestycja to ponad 60 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej, zlokalizowanej na siedmiu kondygnacjach naziemnych. Forum Gdańsk oferuje również 5 500 mkw. powierzchni gastronomicznej oraz 3 300 mkw. powierzchni rozrywkowej, na której funkcjonowało będzie kino z 9 salami projekcyjnymi i klub fitness o powierzchni 1 600 mkw. Na klientów czeka bogata oferta 170 sklepów oraz 30 lokali, typu restauracje, bary szybkiej obsługi, kawiarnie i cukiernie.

Wśród nowych marek jakie pojawią się w Trójmieście będą m.in. należący do H&M salon & Other Stories, Etam, JOOP!, Liu Jo, Made in G, Magnific Boutique, New Look, i Van Graaf, optyk - Paris Optique i Toys Box, oferujący zabawki.

Inwestycja to także przestrzeń publiczna, która zajmuje prawie 44 proc. całego kompleksu. Przestrzeń ta składa się z placów i spacerowego bulwaru. Wkrótce po otwarciu centrum handlowego, pojawią się ogródki restauracyjne, które otwarte będą do późnych godzin nocnych.

Otwarcie Forum Gdańsk odbędzie się 16 maja 2018 roku od godziny 9:00.

Nieco później uruchomiony zostanie Kunszt Wodny, czyli nowa siedziba Instytutu Kultury Miejskiej. Ta część inwestycji powstaje na terenie dawnej pętli autobusowej przy Targu Rakowym.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.