Euro Styl z działką na terenie Młodego Miasta w Gdańsku


2019.03.07
Autor: Urbanity.pl
Spółka Euro Styl została nowym właścicielem działki zlokalizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Na postoczniowym terenie powstanie inwestycja o charakterze mieszkalno-biurowym.

Euro Styl S.A., wchodzący w skład Grupy Dom Development S.A., planuje w ciągu najbliższych lat wybudować budynki mieszkalne i biurowe na postoczniowym terenie. Działka, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, w kwartale ulic: Doki, Rybaki Górne, ks. Jerzego Popiełuszki, ma powierzchnię 6,8 ha.

Lokalny deweloper planuje wybudować na terenie budynki mieszkalne i biurowe z częścią handlowo-usługową na parterze, które będą miały stopniowaną zabudowę od 16 do 30 metrów. W ramach inwestycji odrestaurowany ma zostać również budynek dawnej montowni kadłubów, który stanie się sercem projektu skupiającym usługi.

Koncepcja urbanistyczna, zaakceptowana przez konserwatora jest efektem konsultacji prowadzonych przez przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku, przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz inwestora. Studium koncepcyjne zagospodarowania terenu opracował autor bryły ECS, dr inż. arch. Wojciech Targowski, prof. PG.

Ważną częścią gdańskiej inwestycji na terenach Młodego Miasta będzie budynek zwany potocznie „halą U-Bootów”. Zostanie on całkowicie odrestaurowany, dzięki czemu stanie się żyjącym centrum usługowo-gastronomicznym.

Docelowo inwestycja zaoferuje ponad 1 200 mieszkań oraz około 30 000 mkw. powierzchni biurowej. Za realizację części biurowej odpowiadać będzie wybrany partner. Inwestycja ma wystartować na początku 2020 roku. Całość będzie realizowana etapami w ciągu 8-10 lat.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.