Dworzec w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz przejdzie gruntowny remont

2021.04.15

Gruntowny remont przejdzie jeden z najbardziej "obleganych" przez pasażerów dworzec w gdańskim Wrzeszczu. Kiedy budowa i oddanie do użytku?

W połowie 2021 roku powinny rozpocząć się prace remontowe na dworcu we Wrzeszczu, który liczy sobie już 70 lat. Przez ten czas był kilkukrotnie poddawany pracom remontowym, w tym m.in. pojawiły się tzw. dobudówki.

Inwestycja, która zostanie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej ma przywrócić dworzec w gdańsku do jednolitej bryły. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na remont obiektu złożył Tym-Bud Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski. Firma wyceniła prace na około 13,2 mln zł brutto.

W ramach przebudowy pojawi się na dworcu elewacja wykonana ze stali i szkła. Dodatkowo obiekt zostanie podwyższony i powiększony. Zmodernizowana zostanie również przestrzeń obsługi podróżnych wraz z poczekalnią. W strefie tej będzie jaśniej za sprawą wielkoformatowemu przeszkleniu w jednej ze ścian. Na nowo zaaranżowane zostaną trzy lokale komercyjne. Przewidziano także przestrzeń pod ogródki gastronomiczne.

Dworzec we Wrzeszczu po przebudowie stanie się bardziej proekologiczny. Wykonawca inwestycji ma prawie 18 miesięcy na realizację zadania. Prace rozpocząć się mają w połowie tego roku i zakończyć w drugiej połowie 2022 roku.

W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego - będzie to specjalnie przystosowany kontener, który stanie przy przejściu pod torami z ul. Dmowskiego do parku Kuźniczki.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.