Capital Park z inwestycją w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Gdańsku


2022.04.07
Autor: Urbanity.pl
Grupa Capital Park posiada dwie działki na Polskim Haku w Gdańsku, na których zrealizowany zostanie inwestycja mieszkaniowa zaprojektowana przez pracownię JEMS Architekci. Pierwotnie były plany budowy nawet 170-metrowego wieżowca na tej działce.

W listopadzie 2020 roku podpisana została przez Grupę Capital Park warunkowa umowa przedwstępna zakupu udziałów w spółce Projekt I Sp. z o.o., należącej do warszawskiej firmy deweloperskiej ECO-Classic, która posiadała teren na tzw. Polskim Haku w Gdańsku. 31 marca zawarta została finalna umowa zakupu dwóch działek o łącznej powierzchni 1,3 hektara.

Firma ECO-Classic planowała budowę na zbytej działce 170-metrowego wieżowca z biurami, aparthotelem i hotelem.

Deweloper planuje zabudowę działek zlokalizowanych na cyplu, w malowniczym otoczeniu ujścia Motławy do Martwej Wisły, na tzw. Polskim Haku. Powstanie tutaj zabudowa mieszkaniowa z częścią handlowo-usługową, która zaprojektowana została przez pracownię JEMS Architekci.

Zakończył się trwający 1,5 roku proces nabycia terenów na Polskim Haku. Staliśmy się właścicielem niezwykle pięknie położonych działek, którym już wkrótce nadamy nowe funkcje. Zamierzamy stworzyć z tego miejsca reprezentacyjną wizytówkę tej części miasta. Inwestycja, którą projektujemy będzie nowoczesna, odpowiadająca na oczekiwania i potrzeby szybko rozwijającego się Gdańska, a także realizowana z uwzględnieniem aspektów ekologicznych oraz zmieniającego się klimatu – mówi Marcin Juszczyk, członek zarządu w Grupie Capital Park.

Nowa inwestycja firmy Capital Park w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Gdańsku zlokalizowana będzie przy ulicy Sienna Grobla, biegnącej wzdłuż nabrzeża Polskiego Haka niedaleko Głównego Miasta i takich zabytków, jak Fontanna Neptuna, Bazylika NMP czy słynny portowy Żuraw.

To niezwykłe miejsce, niezwykle eksponowane, widoczne w wielu perspektywach od strony lądu i wody. Niezwykły jest także kontekst przestrzenny sąsiadujących z projektem terenów przemysłowych, choć te pewnie w przyszłości ulegną przekształceniom. Wyjątkowa jest także odczuwalna bliskość zabytkowej materii miasta. Geometria poszczególnych części budowli, ukształtowanie przekroi, fasad to próba nawiązania do bogatego dziedzictwa architektury Gdańska i jednocześnie stworzenia współczesnej, wyrazistej formy całości, w miejscu gdzie naszym zdaniem ekspresja formy jest przestrzennie oczekiwana – informuje Marcin Sadowski – architekt i partner w pracowni JEMS Architekci.

Funkcja mieszkaniowa nowej zabudowy zostanie uzupełniona o lokale handlowo-usługowe mieszczące się w parterze. Bardzo ważną rolę odgrywa tu ogólnodostępna, otwarta dla wszystkich mieszkańców Gdańska i turystów promenada rekreacyjna z usługami gastronomicznym. Ponadto powstaną pomosty do cumowania małych jednostek od strony Martwej Wisły. Przyszli mieszkańcy inwestycji będą mieli do dyspozycji m.in. zielony dziedziniec, kameralny basen, siłownię, pomieszczenia do coworkingu oraz odrębne bawialnie dla małych dzieci i sale dla nastolatków.

Obecnie trwają prace nad koncepcją wielobranżową inwestycji. Prace budowlane miałyby się rozpocząć na początku 2024 roku.

Komentarze


  • ***** ***
    Gość
    2022-04-07 10:57:59
    I bardzo dobrze, że tu nie powstanie wieżowiec

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.