Apollo-Rida zagospodaruje działkę przed NOT-em w Gdańsku

2015.05.22

Najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku, rozpocznie się budowa kompleksu wielofunkcyjnego, który powstanie przed gdańskim NOT-et, na działce u zbiegu ulic Rajskiej i Heweliusza. Inwestorem projektu jest firma Apollo-Rida Poland.

Teren u zbiegu ul. Rajskiej i Heweliusza został zakupiony 17 lat temu przez firmę Portico Development. Nowy właściciel działki jedyne co zrobił, to ogrodził teren metalowym płotem i wykonał wykop. Inwestycja utknęła w martwym punkcie. Dopiero w ubiegłym roku, działkę zakupiła firma Apollo-Rida Poland, która chce zabudować teren kompleksem wielofunkcyjnym.

Według koncepcji przygotowanej przez pracownię Jems Architekci, na działce wzdłuż ulicy Rajskiej powstanie 6-kondygnacyjna zabudowa mieszkaniowa o wysokości 22 metrów. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod pomieszczenia handlowo-usługowe, a powyżej znajdzie się około 150 mieszkań. Halę garażową przewidziano w kondygnacji podziemnej. Utworzony ma zostać również plac miejski pomiędzy budynkiem NOT-u a ulicą Rajską.

Obok zabudowy mieszkaniowej powstanie 9-kondygnacyjny biurowiec o wysokości 37 metrów. Pod budynkiem znajdzie się hala garażowa, a główne wejście do obiektu mieścić się będzie od strony ulicy Heweliusza i hotelu Mercure.

Kompleks realizowany ma być w oparciu o wydaną w roku 2009 decyzję o warunkach zabudowy, co pozwoli na szybsze rozpoczęcia budowy. Według inwestora, pierwsze prace mogłyby ruszyć wiosną przyszłego roku i potrwać około 18 miesięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.