Z dachem atrium w kształcie piramidy


2006.08.07
Autor: Rzeczpospolita
Rozpoczęły się prace na budowie biurowca Brama Północna, nazywanego także Centrum Belvedere. 87-metrowy budynek powstaje na Muranowie, u zbiegu ulic Bonifraterskiej i Andersa

Inwestorem biurowca - który stanie w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Ibis i budynku Intraco - jest austriacka firma Immoconsult. Deweloper został właścicielem gruntu na Muranowie w 2002 roku. Budowę zaczął niedawno, planując jednocześnie oddanie do użytku Bramy Północnej na początku 2008 roku. - Budynek utworzy wraz z sąsiednimi wieżowcami bramę wjazdową do dzielnicy Żoliborz. Będzie miał 28 tys. mkw. powierzchni użytkowej i biura klasy A. Wyrazisty, prawie trójkątny kształt budowli wzniesie się z szerokiego postumentu - opowiada o projekcie inwestor. - Hol główny biurowca będzie się składał z atrium sięgającego czwartego piętra, które zamknięte zostanie szklanym dachem w kształcie piramidy.

Oprócz biur w Bramie Północnej znajdzie się ok. 1,3 tys. mkw. magazynów i 318 miejsc parkingowych. W budynku przewidziano 24 kondygnacje naziemne i trzy podziemne. Na parterze, poza lobby i recepcją, znajdzie się około 900 mkw. powierzchni handlowej oraz część restauracyjna (na ok. 800 mkw.).

Całkowite koszty inwestycji wyniosą 55 milionów euro - szacuje deweloper.

Helmut Tomanec, dyrektor zarządzający w Immoconsult:

W latach 2006 - 2007 eksperci przewidują zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe w Warszawie w wielkości ok. 700 tys. mkw. Realizowane obecnie inwestycje w stolicy zaspokoją popyt jedynie w ok. 70 proc. - 210 tys. mkw. powstanie jeszcze w tym roku, a do końca 2007 roku do użytku zostanie oddanych 270 tys. mkw. Dlatego też projekt Brama Północna trafi na rynek w samą porę.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.