Nowe umowy najmu w blisko 100-metrowym biurowcu w Śródmieściu


2023.09.19
Autor: Piotr Maślak
Fundusz inwestycyjny Deka Immobilen, będący właścicielem niespełna 100-metrowego biurowca przy ulicy Bonifraterskiej w Śródmieściu, podpisał trzy nowe umowy najmu, a łączna wartość transakcji to ponad 4 000 mkw. powierzchni biurowej.

Swoje biura w budynku North Gate na warszawskim Śródmieściu posiadają takie firmy jak C.H. Beck, Multiconsult Polska oraz kancelaria JDP. Najemcy w ostatnim czasie zdecydowali się na przedłużenie umów i powiększenie zajmowanej powierzchni.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy firma Savills reprezentowała właściciela obiektu North Gate w Warszawie, fundusz Deka Immobilien, przy transakcjach najmu na ponad 4000 m kw. w biurowcu North Gate. Jednym z najemców jest wydawnictwo C.H. Beck, które specjalizuje się w wydawaniu fachowych publikacji z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literatury obcojęzycznej. Firma pozostanie w budynku na kolejne lata i dodatkowo zdecydowała się na powiększenie biura do prawie 1 900 mkw.

Firma Multiconsult Polska świadcząca usługi projektowe, nadzorcze oraz doradcze w zakresie projektów technicznych i ochrony środowiska wynajmuje obecnie ponad 1 700 mkw. przestrzeni do pracy. Ostatnim z najemców, który zdecydował się powiększyć swoje biuro jest kancelaria JDP. Jest to jeden z liderów w zakresie doradztwa prawnego i zastępstwa procesowego na rzecz wykonawców, inwestorów prywatnych i podwykonawców w sektorze budownictwa, infrastruktury i nieruchomości. Obecnie firma zajmuje prawie 430 mkw.

North Gate to nowoczesny biurowiec klasy A o wysokości 87 metrów. Budynek w Śródmieściu na 26 kondygnacjach posiada 35 600 mkw. powierzchni użytkowej, z czego biura zajmują 28 000 mkw. Na trzecim piętrze znajduje się tzw. Garden Lounge, czyli zielona przestrzeń utworzona na wewnętrznym tarasie udostępniona wszystkim najemcom. Najemcy biurowca mają do dyspozycji m.in. trzy kondygnacje podziemne z 310 miejscami parkingowymi.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.